Самоорганізація: як встигати більше і не втомлюватись

Методом помідора називають систему розподілу часу, яка дозволяє виконувати за робочий день набагато більше справ, ніж ми зазвичай встигаємо. Ефективність цього способу випробували вже мільйони людей у всіх куточках світу!

«Помідорну» систему винайшов італійський студент Франческо Чирилло в 80-тих роках. У Франческо була велика проблема зі самоорганізацією: він постійно все відкладав на завтра і не встигав завершити завдання до дедлайну. Або ледве встигав. Намагаючись справитись із завалом в навчанні, до якого призвів такий безвідповідальний підхід, Франческо виробив власну техніку тайм-менеджменту. Вона спростила йому студентські роки.

Чому система саме «помідорна»? Бо Франческо використовував кухонний таймер у вигляді помідора.

Як це працює?

Складаємо список завдань. Туди можна вписувати як загальні (довгострокові) завдання, так і ті, які вам необхідно виконати саме сьогодні. Якщо для виконання якогось із завдань необхідно більше, ніж 1,5 години – розбиваємо його на кілька пунктів.

Читайте также:   Як усе встигати: тайм-менеджмент від Ельвіри Гаврилової

Розставляємо пріоритети. Тобто визначаємо, яке із завдань є найважливішим. Також потрібно детально продумати план дій. Потрібно точно розуміти, що і за чим ви будете робити поки таймер відраховує 1 помідор (25 хвилин).

Ставимо таймер на 25 хвилин. Для цього можна скористатись будь-яким годинником або скачати якийсь із за стосунків, розроблених спеціально для цієї техніки. Наступні 25 хвилин будуть часом, коли ви будете максимально сконцентровані на виконанні запланованої роботи. Не відволікайтесь ні на що.

Коли таймер задзвенить, ставимо хрестик або помідорчик навпроти завдання (навіть якщо воно не виконане до кінця) і 5 хвилин насолоджуємося відпочинком. Це обов’язкова умова! Коли пропрацюєте 4 помідора, зробіть триваліший відпочинок. Хвилин 15-20. По закінченні перерви знову беремося за роботу за тим же принципом.

Читайте также:   «Єдинороги» чоловічої статі. Чому гендерна рівність не торкнулося найперспективніших стартапів

Переваги техніки

Система «помідора» тренує вашу здатність концентруватися, дає змогу голові та очам не перенапружуватись. Завдяки техніці ви більше не будете відчувати перевтоми , навчитесь раціонально використовувати робочий час та виконуватимете завдання швидше.

Читайте також: ВИДИ ЛІНІ ТА ЯК З НИМИ БОРОТИСЯ

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *