Коронавірус в світі: ВООЗ нарешті добралася до Уханя, в Європі не вистачає вакцини AstraZeneca

Незалежні експерти ВООЗ в Ухані закінчили карантин і приступають до розслідування причин пандемії, країни Євросоюзу сваряться через постачання вакцин, новий спалах в Новій Зеландії, а влада Танзанії радить громадянам лікуватися від Covid-19 інгаляціями

Ці та інші новини про розвиток ситуації з коронавірусом у світі.

За даними Університету Джонса Хопкінса, загальне число хворих по всьому світу перевищує 100 млн осіб, померлих – 2,1 млн.

Експерти ВООЗ приступають до роботи в Ухані

Експертна група ВООЗ, яка прибула в китайський Ухань в першій половині січня для розслідування причин виникнення пандемії, в четвер вперше покинула готель після необхідного карантину.

Весь цей час експерти (13 осіб) спілкувалися з китайськими колегами по відеозв’язку, але тепер готові безпосередньо приступити до розслідування. Поки неясно, чи будуть вони допущені на всі заплановані об’єкти.

Відомо, що в першу чергу вони розраховують відвідати ряд лабораторій, де проводилися перші аналізи, і пташиний ринок, який часто називають першим вогнищем поширення нової хвороби.

У четвер влада Китаю закликала експертів ВООЗ працювати неупереджено і без політичного втручання. Напередодні США заявили, що розслідування має бути ґрунтовним, а його висновки гранично ясними. Прессекретар Білого дому Джен Дженніфер Псакі в середу висловила сумніви у вірогідності інформації, що надається, як вона висловилася, “деякими джерелами в Китаї”.

На думку китайської влади, керівництво ряду держав прагне надати роботі експертів політичний підтекст. Однак родичі померлих від Covid-19 в Ухані підтверджують, що зазнають утисків з боку влади. Зокрема, з китайських соцмереж була видалена створена ними група, в якій вони обмінювалися даними і думками.

Читайте также:   Желатиновый робот сможет путешествовать внутри человека?

Вакцина AstraZeneca неефективна для літніх?

Постійна комісія з вакцинації Німеччини (STIKO) заявила в четвер, що може рекомендувати вакцину AstraZeneca тільки людям у віці до 65 років, оскільки не володіє достатньою інформацією про її ефективності для людей старшого віку.

Однак крім цього STIKO не бачить ніяких проблем із застосуванням цієї вакцини.

Раніше в німецькій пресі з’явилися повідомлення з посиланням на неназвані джерела про те, що ефективність цієї вакцини для тих, кому за 65, не перевищує 10%.

І AstraZeneca, і міністерство охорони здоров’я Німеччини спростували ці заяви як ті, що не відповідають дійсності.

“Помилкові твердження не стають правдивими просто від того, що їх повторюють по декілька разів”, – заявив представник міністерства, визнавши при цьому той факт, що в клінічних випробуваннях вакцини від AstraZeneca брало участь менше людей похилого віку, ніж при випробуваннях вакцин від інших виробників.

Брак вакцин і суперечки за місце у черзі

Країни Євросоюзу пред’являють AstraZeneca претензії через затримки в постачаннях і вимагають, щоб вантаж доставлявся і з заводів компанії в Великобританії, якщо потужностей в континентальній Європі недостатньо. У багатьох європейських країнах також спостерігається гостра нестача вакцини Pfizer-BioNTech – єдиної, яка там вже застосовується широко.

Зокрема, влада Іспанії повідомляє, що через нестачу препаратів їм довелося перепинити загальну вакцинацію мінімум на два тижні. Така ж ситуація склалася в Чехії.

Вакцина AstraZeneca не вимагає зберігання при наднизьких температурах, що полегшує логістику, і багато європейських країн будували свої плани нарощування темпів вакцинації з розрахунку на цей препарат. Заява компанії, що вона може не встигнути поставити замовлені обсяги в зазначені контракті терміни, викликала крайнє невдоволення влади ЄС і країн, які входять до нього.

Читайте также:   "Британський" штам коронавірусу виявився небезпечнішим, ніж передбачалося

Британський уряд в четвер закликав AstraZeneca насамперед виконати зобов’язання перед британцями у зв’язку з тим, що ситуація в країні – найгірша в Європі. Країна проводить активну кампанію з вакцинації. На цей час першу дозу отримали вже понад 7 мільйонів британців (але другу – менше півмільйона). До середини лютого планується прищепити приблизно 15 мільйонів осіб, віднесених до найбільш уразливих категорій. У четвер уряд запевняв, що перебоїв з постачанням препарату не буде.

У AstraZeneca заявляють, що заводи не справляються з виробництвом необхідної кількості вакцини.

Європа: школи закриті, лікарні переповнені

У Британії число нових випадків знижується вже близько двох тижнів. Влада вважає це результатом нокдауну, введеного в країні перед Різдвом. Однак, за їхніми словами, поліпшення відбуваються не так швидко, як очікувалося, і рівень епідемічної загрози як і раніше дуже високий.

У середу прем’єр Борис Джонсон повідомив, що довгоочікуваного відкриття шкіл після лютневих канікул не відбудеться. Можливо, це трапиться 8 березня, але і ця дата не остаточна.

Великобританія – п’ята у світі країна за кількістю хворих і померлих – 3,7 млн ​​і 102 тис. відповідно. За статистикою, нинішня ситуація в країні гірше, ніж під час весняного піку.

Читайте также:   Що таке апітерапія і як бджоли допомагають підтримувати здоров'я

Лікарні Лісабона заповнені вщерть. Медики попереджають, що найближчими днями зіткнуться з нестачею кисню для хворих в критичному стані. Німеччина направила на допомогу Португалії своїх військових медиків.

Ситуація у світі

Всесвітня організація охорони здоров’я закликала жителів Танзанії слідувати науково обґрунтованим порадам фахівців, після того, як напередодні президент країни Джон Магуфулі заявив, що вакцини проти коронавірусу небезпечні. Він сказав, що щеплення не потрібні, якщо люди вірять в бога і практикують народну медицину, зокрема, інгаляції над парою. ВООЗ закликав танзанійців носити маски, а владу – оприлюднити дані по хворих і померлих. Танзанія не оновлює інформацію про перебіг пандемії з травня. Католицька церква країни заявила, що останнім часом стало більше поховань, що може свідчити про зростання кількості хворих.

Китай вводить підвищені заходи санітарної безпеки напередодні святкувань Нового року за місячним календарем. Зазвичай в цей час десятки мільйонів китайців відвідують родичів в інших регіонах країни. В цьому році, однак, влада всіляко обмежує можливості для таких поїздок і радить населенню не виїжджати за межі своїх провінцій, а в деяких регіонах – і за межі своїх міст.

В Окленді, найбільшому місті Нової Зеландії, де понад два місяці не було нових випадків зараження, в четвер виявлено двоє хворих. В їх аналізах виявлено так званий південноафриканський штам, який вважається більш заразним. Перший випадок був виявлений кілька днів тому. Таким чином, вважають місцеві експерти, в наявності новий спалах кластерного зараження.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *