Дослідження: середземноморська дієта може послабити імунітет

Популярна середземноморська дієта, яка раніше вважалася однією з найздоровіших, може зашкодити імунітету. Такого висновку дійшли норвезькі вчені, порівнявши вплив різних дієт на добровольців із Великобританії.

Норвезькі вчені дійшли висновку, що середземноморська дієта має істотний недолік, хоча саме цей тип харчування серед дієтологів вважався одним з найбільш здорових раціонів. Вся справа у складі продуктів. Середземноморська дієта передбачає вживання великої кількості фруктів, овочів, цілісних злаків, горіхів та риби. У той час як червоне м’ясо та молочні продукти у ній практично відсутні. Риба містить мало забруднюючих речовин, а от фрукти, овочі та зерно, які вирощені неорганічним способом, накопичують у собі пестициди.

Норвезькі вчені провели дослідження, порівнявши вплив різних дієт на здоров’я добровольців. Фахівці дійшли висновку, що саме вживання великої кількості продуктів, вирощених під час удобрення пестицидами, може суттєво послабити імунну систему.

Читайте также:   Як налагодити режим сну, якщо ви страшенно втомилися

У ході дослідження добровольці протягом 7 днів харчувалися за своїм звичайним, «західним» раціоном і відзначали все, що вони їдять, у щоденнику харчування. Потім дослідники взяли у них аналіз сечі та відправили групу на ферму на Криті на 2 тижні. Там частина учасників експерименту дотримувалася середземноморської дієти – з продуктами, вирощеними із пестицидами. Друга частина харчувалася лише органічними продуктами.

Вчені знову проаналізували зразки сечі щодо забруднюючих речовин від добрив. У результаті з’ясувалося, що у групи, яка харчувалася продуктами, обробленими пестицидами, рівень забруднюючих речовин у сечі був у 3 рази вищим за той рівень, який був у них на звичному харчуванні. Продукти середземноморської дієти, вирощені органічним шляхом, скорочували рівень пестицидів приблизно на 90%.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 2765

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *