А ви знаєте, що у вас є право на щорічний безкоштовний медогляд?

Безліч українців, як виявилося, не знають про те, що у них є право на щорічний безкоштовний огляд. Більш того, це не просто “зручна опція”, а один з обов’язків пацієнта, які, до речі, є на сайті МОЗ.

Для чого це потрібно

Щорічний профілактичний огляд допоможе захистити вас від безлічі хвороб, з якими ви цілком можете зіткнутися з різних причин. За словами виконуючої обов’язки міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, такі походи не заберуть в вас багато часу, але дадуть впевненість у власному здоров’ї або, в разі виявлення проблем, дозволять почати своєчасне лікування.

З чого почати

Насамперед потрібно звернутися до сімейного лікаря або терапевта, з яким ви укладали угоду. У нього попросити виписати направлення на профілактичний огляд. У МОЗ зазначають, що всі послуги та аналізи, в рамках цього огляду, повинні бути безкоштовними.

Читайте также:   Загроза з космосу: Україну накрила магнітна буря

На які обстеження варто звернути увагу

1. Цукровий діабет

Перевіряти кров на цукор варто щорічно. Лікарі радять особливо приділити увагу цьому аналізу людям старше 45 років і тим, хто підпадає по якихось параметрах в групу ризику: спадкові чинники, малорухливий спосіб життя, незбалансоване харчування, наявність зайвої ваги і шкідливих звичок.

2. ВІЛ

Здавати кров на виявлення ВІЛ-інфекції лікарі рекомендують щорічно тим, хто старше 14 років. У МОЗ зазначають, що в Україні на сьогоднішній день близько 244 тисяч людей живуть з ВІЛ-інфекцією. У той же час, багато дізнаються про свій позитивний статус вже тоді, коли ВІЛ переходить у важку форму.

3. Туберкульоз

Пропонується попередньо заповнити анкету у сімейного лікаря. Робити це треба всім хоча б раз на рік. Наявність чи відсутність хвороби в організмі виявляється за допомогою реакції манту.

Читайте также:   Передсвяткові поради від Супрун щодо вживання алкоголю

4. Рак молочної залози

Профілактичне обстеження у мамолога потрібно робити раз на два роки всім українкам. Якщо ви підпадаєте під групу ризику, то варто задуматися про щорічне регулярноме обстеження.

5. Серцево-судинні захворювання

Обстеження на гіпертонічну хворобу та інші серцево-судинні захворювання варто проходити раз в 1-2 роки. Частота обстежень залежить від чинників ризику.

6. Колоректальний рак

Це обстеження потрібно проходити раз в 1-2 роки в залежності від факторів ризику. Звертаєтеся до свого сімейного терапевта і він вам випише направлення до фахівця для огляду.

7. Рак простати

Ця хвороба часто “відвідує” чоловіків старше 50 років. Для того, щоб виявити її на ранній стадії і обійтися лише легким лікуванням, лікарі радять щорічно робити аналізи і проходити огляд у уролога.

Читайте также:   Коронавірус: що відбувається в Україні та світі 1 квітня

Які аналізи можна зробити безкоштовно в рамках профілактичного огляду:

  • загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою;
  • загальний аналіз сечі;
  • глюкоза крові;
  • загальний холестерин;
  • вимірювання артеріального тиску;
  • електрокардіограма;
  • вимір ваги, зросту, талії;
  • швидкий тест на вагітність;
  • швидкий тест на тропонін;
  • швидкі тести на ВІЛ та вірусні гепатити.

Якщо з вас вимагають гроші за послуги, вказані вище

У Міністерстві охорони здоров’я відзначають, що всі зазначені послуги повністю оплачує держава в рамках нової програми. Так що якщо з вас у державній поліклініці намагаються здерти гроші, то можете сміливо телефонувати в контактний центр Національної служби здоров’я і залишати там скаргу – тел. 1677

Читайте також: МЕДРЕФОРМА В ДІЇ: КОМП’ЮТЕРИЗОВАНО 92% МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДІВ ПЕРВИННОЇ ЛАНКИ

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.