Художник пише книгу: Костянтин Скопцов і його літературна праця

Художник Костянтин Скопцов у себе вдома.

По-справжньому талановиті люди рідко обмежують себе одним видом діяльності. Наприклад, Обрі Бердслі, якого Костянтин Скопцов називає у низці улюблених своїх художників. Крім своїх знаменитих графічних робіт, Бердслей залишив в історії мистецтва маловідомі, але на диво витончені вірші і прекрасну прозу. Ще один художник, творчість якого високо оцінює герой наших публікацій — Микалоюс Чюрльоніс, прославився не стільки як живописець, скільки як композитор.

Залишив свій слід на літературній ниві і сам Костянтин Скопцов. Відомий художній критик Станіслав Айдинян писав у передмові до однієї з його публікацій: «Костянтин і художник, і поет, хоча відомий також як своєрідний філософ, мислитель, який апелює до тонкого занурення в підсвідомість. Творчість його поєднує в собі і авангард, і традицію, містику і розкуто-примхливу образність… Це стосується як його «візуально-художніх», так і літературно-поетичних дослідів».

На різних етапах свого творчого шляху одеський художник тяжів до різних жанрів: від філософської поезії до автобіографічних оповідань «з одеського життя» або навіть фентезі. Однак все це були малі літературні форми. В останні роки його думками (крім картин) володіє значно масштабніша робота — «Книга Майстрів».

Натюморт. Фото в домашньому інтер'єрі Костянтина Скопцова.

Всерйоз і надовго сісти за письмовий стіл спонукало художника чергове прочитання праці Альберта Пайка «Мораль і догма». Цей філософський трактат XIX століття присвячений символічним етапам, що проходить людина на шляху духовного зростання. У дусі свого часу книга має дидактичний і просвітницький характер. Костянтин ж задумав написати на цю тему текст абсолютно іншого плану — водночас сакральний і художній, розрахований на широку сучасну аудиторію мислячих людей.

На втілення задуму у Костянтина Скопцова пішло довгих сім років. Сьогодні рукопис закінчений, йде редактура і підготовка до публікації. Ось що розповів нам про зміст сам автор:

«[У процесі написання] я задіяв всілякі інформаційні канали — відкриті і закриті. Через єгипетську міфологію, алюзії до тибетських сакральних текстів, посвячення в діоністичні, орфеістичні містерії веду свого читача до присвятних обрядів закритих товариств XIX століття і далі, до наших днів».

Незважаючи на таку глибоку інтелектуальну базу, книга розрахована на широке коло читачів. Костянтин Скопцов підкреслив, що в першу чергу прагнув зробити її джерелом естетичного задоволення, а лише потім — джерелом знань. Аналогічного підходу він дотримується в своїх картинах, якими можна і помилуватися, і придбати їх на сайті художника. Кожна з цих картин — цілий філософський трактат, але разом з тим її красу і силу оцінять навіть люди, дуже далекі від філософії.

З нетерпінням чекаємо виходу в світ книги Костянтина Скопцова і обов’язково поділимося враженнями в цьому блозі.

Читайте також: КАБІНЕТНЕ МИСТЕЦТВО — ТЕТ-А-ТЕТ З ШЕДЕВРОМ

Читайте также:   «Книга виходу на сонячне світло» — давньоєгипетська колиска світової символіки

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *