Графіка і живопис: збовтати але не змішувати

Еволюція кольору в роботах Костянтина Скопцова.

Чим графіка відрізняється від живопису? Художник-графік Костянтин Скопцов впевнений: графіка — чистий вид мистецтва. Чистий, перш за все, від кольору і його «моментів, що вуалюють». В якомусь сенсі колір полегшує роботу художника, адже, відчуваючи в собі недолік живописної техніки, завжди можна розмазати фарбу, — вважає Костянтин Скопцов. «Загляньте в сучасні виставкові зали, — розповідає художник виданню Financoff. — Ви побачите, що вони наповнені здебільшого полотнами з просто розмазаними фарбами або, в кращому випадку, із зображенням геометричних фігур, що дозволяє художнику не мати підготовки професійної та інтелектуальної…»

У графіці це неможливо, адже колір завжди залишається в ній допоміжним елементом. Якщо графік не володіє пером, він не приховає цього пензлем. Недоліки ліній будуть говорити самі за себе. Сам Костянтин Скопцов, перш ніж взятися за фарби, багато років вдосконалювався в чорно-білій графіці і досяг в ній вражаючих успіхів.

На початку 2000-х його чорно-білі ілюстрації до трактату Міхаеля Майєра «Аталанта, що втікає» з успіхом виставлялися в Парижі. Частина експозиції увійшла в особисту колекцію Темістокля Вірсти — знаменитого французького абстракціоніста.

У 2004 році легендарний орден лицарів-іоанітів визнав досягнення Скопцова в мистецтві після того, як їм була проілюстрована книга Анрі де Реньє «Чорний трилисник». Також його було прийнято до кількох міжнародних академій і визнано кількома найбільшими філософськими товариствами. Всього цього художнику вдалося домогтися завдяки чорному і білому кольору, але часи змінюються і талановиті люди завжди шукають нові способи самовираження.

Одним з перших значних експериментів, які Костянтин Скопцов поставив в живописній графіці, став цикл «Книги Просперо», про який ми вже писали в нашому блозі. Після виставки в Anthony Brunelli Fine Arts (Бінгемтон, Нью-Йорк), американські критики писали про унікальну техніку українського майстра — «графіка з кольоровим наповненням».

Яскраві і дивовижні Книги Просперо.

Поступово Костянтин Скопцов зробив колір своїм постійним інструментом, поряд з лінією. Але користуючись ними органічно і віртуозно, він чітко розмежовує їх значення і функції.

«Лінія виконує першочергову роль в моїх роботах, — розповідає художник, — лінія вирішує завдання». А колір, в свою чергу, допомагає ширше розкрити символи і надає роботі естетичну завершеність.

Такий підхід Костянтин Скопцов називає «принципом піраміди». Адже, за останніми даними, давньоєгипетські піраміди будувалися не з монолітних блоків, а за допомогою опалубки. Спочатку створювався каркас, всередину якого заливався бетон.

За таким же принципом писав свої роботи легендарний Ієронім Босх: на його картинах завжди є основна тема і орнаментальні деталі. Але одне від іншого складно відокремити з першого погляду — це загадка, яку справжні майстри пропонують вирішити своїм глядачам. Такий же інтелектуальний виклик Костянтин Скопцов кидає вам. Чи приймаєте? Заходьте на сайт художника, щоб оцінити дивовижні сюжети, створені на перетині лінії і кольору.

Читайте також: ХУДОЖНИК ПИШЕ КНИГУ: КОСТЯНТИН СКОПЦОВ І ЙОГО ЛІТЕРАТУРНА ПРАЦЯ

Читайте также:   «Книга виходу на сонячне світло» — давньоєгипетська колиска світової символіки

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *