Перший після смерті: як Майкл Джексон заробив $ 2,4 млрд за 10 років після смерті

Після своєї смерті Майкл Джексон, за оцінкою Forbes, заробив $ 2,4 млрд. Не дивлячись на те що за останній року його дохід різко зменшився, король поп-музики залишається першим в рейтингу найбільш високооплачуваних померлих зірок — в дев’ятий раз за 10 років

Не так вже й багато живих знаменитостей здатні за один рік заробити дев’ятизначну суму. Однак Майклу Джексону за десять років після смерті вдалося зробити це вісім разів. У 2018 році він заробив $ 400 млн до вирахування податків. Сумарно король поп-музики після своєї смерті у 2009 році заробив $ 2,4 млрд.

Тому той факт, що в цьому році доходи легендарного співака знизилися до $ 60 млн, здивував багатьох. Проте Майкл Джексон все одно залишається першим в рейтингу найбільш високооплачуваних померлих знаменитостей. Можна було б пов’язати настільки різке зниження доходів зірки з отриманням широкого розголосу звинуваченнями в розбещенні малолітніх, висунутими в новому документальному фільмі «Залишаючи Неверленд». Однак справжня причина полягає не в цьому.

Ті $ 400 млн, які король поп-музики заробив у 2018 році, мали в собі одноразовий дохід від продажу частки Джексона в музичному видавництві EMI Music Publishing в розмірі майже $ 300 млн, доходи від нового контракту з Sony на запис посмертних альбомів, а також прибуток від анімаційного фільму Michael Jackson’s Halloween, створеного американською телекомпанією CBS. З самого початку було ясно, що доходи за 2019 рік будуть набагато нижче. Проте навіть після скандалу навколо фільму «Залишаючи Неверленд» на початку 2019 року пісні Джексона зібрали 2,1 млрд прослуховувань в США. Це на 17% більше, ніж в минулому році (1,8 млрд прослуховувань).

Читайте также:   Не мясом единым: как питаться во время Великого поста?

«У Майкла Джексона, можливо, було не так мало критиків, але зате у нього було дуже багато шанувальників. Кількість прослуховувань його пісень буде продовжувати рости, тому що музичні стрімінгові сервіси розвиваються, а також тому, що його пісні неймовірно популярні », – зазначає віце-президент з питань аналітики компанії Nielsen Media Research Девід Бакула.

Проте підійшло до кінця той час, коли річні доходи Майкла Джексона навіть після його смерті досягали сотень мільйонів доларів. Це пов’язано не стільки з суспільним резонансом через звинувачення на адресу короля поп-музики, скільки з закінченням терміну дії контрактів і завершенням всіх угод із продажу активів, завдяки яким співак навіть після смерті міг заробляти захмарні суми. Йдеться, зокрема, про контракт на випуск фільму «Майкл Джексон: Ось і все» (Michael Jackson’s This Is It) і однойменного посмертного збірника хітів, про роялті від знаменитого цирку Cirque du Soleil, який гастролює по світу з триб’ют-програмою під назвою Michael Jackson Immortal World Tour, а також про продаж 50% частки співака в музичному видавництві Sony / ATV Music Publishing за $ 750 млн і вищезгаданого продажу його частки в EMI Music Publishing.

Читайте также:   Магія слова «ні»: вчимося відмовляти правильно

Навіть через десять років після смерті Джексон продовжить і далі заробляти на роялті від звукозаписного лейблу Sony і цирку Cirque du Soleil, який виступає в Лас-Вегасі з ще одним шоу під назвою Michael Jackson One. Крім того, не варто забувати про каталог пісень Mijac Music, який все ще належить спадкоємцям виконавця. Може бути, незабаром знайдеться покупець і для просторого маєтку Neverland короля поп-музики. Зараз маєток має назву Sycamore Valley Ranch, а його вартість становить $ 31 млн.

Є і зовсім нові способи заробітку. Попри те що раніше в цьому році в Чикаго скасували прем’єру тематичного мюзиклу про життя Майкла Джексона, його все ж покажуть на Бродвеї в серпні 2020 року. Подібні постановки могли б допомогти Джексону знайти нових слухачів і залучити його старих фанатів. Завдяки цьому значно збільшиться кількість прослуховувань пісень поп-короля на таких сервісах, як Spotify та Apple Music.

Читайте также:   Що таке UGC: особливості, типи й способи застосування 

«За допомогою музичних стрімінгових сервісів ми можемо познайомити потенційних нових шанувальників зі спадщиною Майкла Джексона. Як тільки вони відкриють для себе його пісні, вони почнуть скуповувати футболки з його зображенням, постери і пластинки. Це відмінний маркетинговий хід », – вважає Джефф Джемпол, який відповідає за спадщину померлих знаменитостей.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *