Уся правда про дрес-код

Дрес-коди продовжують діяти в багатьох компаніях на радість роботодавцям. Співробітники ж офісну форму одягу не сильно вітають, а деякі і зовсім сприймають її як насильство над особистістю і порушення прав людини.

Як би там не було, звід правил, що регламентує стиль одягу або зовнішній вигляд співробітників, існує в половині українських офісів. У кожної четвертої-п’ятої компанії він зафіксований в корпоративному кодексі, а більш ніж у чверті випадків існує у вигляді негласних правил.

Плюси дрес-коду

Експерти відзначають, що, вводячи дрес-код, компанія переслідує певну мету. І одна з основних – підвищення впізнаванності компанії. Фірмові кольори, логотип, дизайнерські елементи в одязі або аксесуарах – все це працює на впізнаванність бренду і, відвідавши один раз офіс, клієнт обов’язково запам’ятає компанію і її оригінальний підхід до вирішення офісного дрес-коду.

Читайте также:   Час витоків: чому на віддаленій роботі співробітники частіше викрадають корпоративні секрети

Ще одна мета – об’єднання, недарма у кожної спортивної команди є своя форма. Досить популярна думка, що, маючи уніфікований зовнішній вигляд, співробітники більшою мірою поважають цінності компанії, чіткіше розуміють стратегію і цілі бізнесу.

Також діловий одяг допомагає зосередитися на робочому процесі. Психологи кажуть, що люди більш зосереджені, коли одяг для роботи і повсякденного життя різний і в доказ приводять проблему багатьох фрілансерів. Мовляв, не так-то просто налаштуватися на робочий лад в шортах і тапочках!

А ще офісний стиль одягу допомагає новачкам влитися в колектив. Дуже важливо, коли новенький в перші непрості дні на новому місці виглядає доречно, а не “білою вороною”.

Але, як і у всього в житті, у дрес-коду є і зворотна сторона

Строгий офісний, а тим більше уніфікований одяг приховує індивідуальність і не дає права на самовираження. Тому для компаній, основним продуктом яких є творчість, важливо не перегнути палицю: не виключено, що журналіст, дизайнер або звукооператор буде набагато продуктивнішим у вільному повсякденному одязі.

Читайте также:   Модные тренды новых круизных коллекций 2019 - fashion-блогер Эльвира Гаврилова

Крім того, дрес-код побічно перешкоджає вільному вираженню поглядів і позицій. Це може негативно позначитися на тій же продуктивності праці, адже працівник не буде відчувати себе комфортно.

Ще одним мінусом є такий факт: якщо людина раніше не працювала у компанії з чіткими правилами щодо зовнішнього вигляду, їй доведеться неабияк розщедритися на новий імідж. Але далеко не всі готові витрачатися на компанію, яка ще жодного разу не заплатила зарплату.

Обмежує і спрощує

Дрес-код значно звужує вибір, але одночасно його і спрощує.

Справа в тому, що далеко не всі офісні працівники можуть похвалитися відмінним почуттям стилю. І для того, щоб не виглядати безглуздо, щоб не загубитися в різноманітті варіантів одягу, можна скористатися вже вигаданими правилами. Причому, чим ці правила суворіші, тим менше у співробітника шансів одягтися без смаку.

Читайте также:   4 ультрамодні офісні луки

Якщо ваші уявлення про майбутнє тісно пов’язані з даною компанією, і якщо ваша мета – домогтися успіху саме тут, то з офісним дрес-кодом доведеться змиритися.

Таким чином, питання наявності або відсутності дрес-коду досить суб’єктивне і залежить від поглядів компанії і особливостей бізнесу. Тому експерти радять керівникам компаній періодично цікавитися думкою персоналу щодо наявних голосних або негласних правил про зовнішній вигляд. Адже безпека і комфортні умови праці – це перше, що впливає на продуктивність і бажання людей працювати.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *