10 важливих дій маркетолога в соціальних мережах

Для того, щоб досягти успіху в бізнесі, потрібно бути клієнтоорієнтованим. Ця прописна істина відома всім, проте як досягти цієї самої клієнтоорієнтованості? Які дії потрібно здійснювати, зосередившись на потенційного клієнта? Цими та іншими важливими питаннями займається маркетинг.

На жаль, у багатьох дрібних, і навіть великих компаніях з величезним штатом співробітників є один істотний “прокол” – люди не зацікавлені в збільшенні продажів і зводять весь процес продажів до елементарної статистики:

 • кожен 10-й прийдешній – проявить інтерес;
 • кожен 10-й зацікавлений – зробить покупку.

Якщо підбити підсумки всього вищесказаного, то всім важлива кількість, а про якість ніхто й не замислюється.

Але буває і по-іншому, а точніше – потрібно діяти інакше. Адже приріст потенційних клієнтів і задоволення їх потреб – завдання кожного бізнесу.

Компанія-виробник, яка не має у своєму штаті хорошого маркетолога, витрачає титанічні зусилля на “втюхування” своїх товарів або послуг потенційним клієнтам, які не зацікавлені в їх продукції. Якщо діяти грамотно і вивчити клієнтів, їх потреби та побажання – продавати стане набагато легше, а лояльність до вашої компанії підвищиться в рази.

Тому, найважливішим напрямком для будь-якого бізнесу є чітке визначення ідеального клієнта на свій товар або послугу і зосередження маркетингу на конкретних категоріях клієнтів.

Здавалося б, до чого все сказане вище, адже тема статті “10 важливих дій маркетолога в соціальних мережах”? Вся річ у тому, що соцмережі – відмінний майданчик для реалізації маркетингових стратегій причому для будь-яких видів бізнесу.

Пошук ідеального клієнта

Насправді ідеального покупця в соцмережах знайти значно дешевше і легше, ніж за допомогою інших медіаресурсів. А тепер, давайте розберемо, чому це так:

 • наявність загальнодоступної й досить повної інформації про клієнта;
 • таргетинг вибірки;
 • привабливість контенту дозволить розширити аудиторію;
 • простота оцінки вагомості компанії;
 • доброзичливість пошукових систем;
 • відносно невеликі бюджети для експериментів.

У соцмережах наші потенційні клієнти добровільно “зливають” маркетологам всю особисту інформацію: стать, вік, місце розташування, основні інтереси тощо. Ця інформація стане ключовою під час запуску вашої рекламної кампанії.

В результаті, як одного разу сказав великий Натан Ротшильд: “Хто володіє інформацією – той володіє світом”. Як наслідок, ми без особливих зусиль починаємо показувати нашу рекламну кампанію групі осіб, якій це цікаво. Це і є наша цільова аудиторія. Ось вона сила таргетингу (чітке сегментування цільової аудиторії). Потрібні підлітки 13-16 років – будь ласка. Потрібні жінки з Одеси за 45 – теж не питання. Потрібні чоловіки-археологи з Монголії – немає нічого простішого.

Чітко розмежовуючи свою цільову аудиторію, ми легко можемо надати їм той контент, який є цікавим, корисним, і яким можна поділитися з друзями-однодумцями.

А останній пункт, розширить нашу цільову аудиторію (коштом друзів клієнта), але абсолютно безкоштовно.

Кілька слів про оцінку вагомості компанії. Який ролик на YouTube переглянуть з великим бажанням – ролик-мільйонник або відео з кількома тисячами переглядів? Відповідь очевидна. Однак швидко поділитися цікавим контентом можна тільки в соціальних мережах і месенджерах.

А тепер про пошукові системи та причому тут вони. Відомий факт – чим більше на сайт посилаються в різних соціальних медіа, тим більше довіра до нас у пошукових систем. А чим більше ця сама довіра, тим вище ми в пошуковій видачі. Можна витратити тисячі доларів, але так і не заслужити цю довіру, а можна запустити один ролик (інфографіку, картинку або ще щось) і отримати тисячі лайків і злетіти на вершину в пошуку.

І на закінчення про бюджет. Соціальні мережі, мабуть, єдине джерело трафіку, яке дозволяє проводити експерименти на невеликі суми (з урахуванням колосальної вибірки). Ми фізично не зможемо запустити рекламу на ТБ за недорого, тільки щоб спробувати. Я не сперечаюся, що через охоплення аудиторії, ціна на одного покупця, який прийшов завдяки ТБ рекламі, нижче. Однак витратити 500 гривень, прорахувати ефективність, скорегувати контент і витратити ще 500 гривень, можна тільки в соціальних мережах.

Залишається тільки одне – визначити ідеального клієнта і впливати на нього в соціальних мережах використовуючи всі можливі маркетингові інструменти.

Як визначити ідеального цільового клієнта?

Завдяки тому, що соціальні мережі надають широкі можливості, необхідно грамотно підходити до вибору аудиторії та витрати бюджету компанії. Відповівши собі на наступні питання, ви побачите і зрозумієте свого ідеального покупця.

 1. Чи відноситься клієнт до одного з ключових сегментів нашої цільової аудиторії? Пол, регіон проживання, вік, освіта і зайнятість.
 2. Яка основна інформація, яку споживають клієнти в мережі?
 3. Який вид контенту їм подобається якнайбільше? (Книги, блоги, відео тощо)
 4. Яким джерелам довіряють клієнти?
 5. Які соціальні мережі є найкращими для нашого ідеального клієнта?
 6. Як наш ідеальний клієнт вважає за краще шукати й купувати необхідні йому товари?
 7. Які запити надходять від нашого клієнта, що він шукає?
 8. Що рухає клієнтом при покупці?
 9. Що потрібно зробити, щоб клієнт був готовий купувати у нас?
 10. Що може змінити або скасувати їх рішення щодо покупки?

Після закладки такого фундаменту, маркетинг в соціальних мережах, просто приречений на успіх. При цьому буде витрачатися набагато менше часу і грошей, а результат не змусить на себе довго чекати.

Читайте также:   Урочиста церемонія нагородження фіналістів рейтингу «ТОП 100: Гордість та краса України»

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *