iPhone у світі фітнесу: як колишня балерина створила бізнес на $300 млн на дзеркалах

У п’ятницю 13 березня жителі Нью-Йорка почали готуватися до введення режиму самоізоляції, покликаного уповільнити поширення коронавіруса. В той день засновниця Mirror Брін Патнем закрила офіси свого фітнес-стартапу і перевела на віддалену роботу майже 100 співробітників. Колишня балерина проводить карантин у своїй квартирі в районі Грінвіч-Віллідж, де вона проживає з чоловіком і сином. Оскільки її чоловік Лоуелл теж підприємець, подружжя по черзі проводять відеоконференції по Zoom в спальні й грають з трирічним сином Джорджем у вітальні.

Єдине, що дається парі легко в умовах режиму самоізоляції, – це тренування. Патнем перевезла додому два розумних дзеркала для фітнесу, виробництвом яких займається її компанія Mirror. Одне дзеркало пара встановила в спальні, а друге – в гостьовій кімнаті. «Якщо Лоуелл хоче займатися боксом, а я хочу займатися йогою, ми можемо легко робити це одночасно», – розповідає 36-річна Патнем.

Наймоднішою фітнес-компанією епохи коронавіруса став виробник велотренажерів Peloton, який може похвалитися капіталізацією понад $13 млрд і маркетинговою кампанією, яка стала інтернет-мемом. Але Mirror не відстає від лідера ринку. У інтерактивних дзеркал Mirror є перевага, якої бракує велотренажеру Peloton, – компактність. Зовні Mirror ніяк не відрізняється від звичайного дзеркала. Його ширина становить 56 см, висота – 132 см, а товщина – 3,5 см. Однак якщо включити розумне дзеркало, то на екрані з’явиться фітнес-інструктор, який проводить тренування. Під час тренування користувачі можуть бачити своє відображення і працювати над поліпшенням техніки. У них також є доступ до персоналізованих рекомендацій і до функції, що дозволяє відстежувати досягнення фітнес-цілей. Користувачі платять $1495 за саме дзеркало і $39 на місяць за доступ до безлічі онлайн-тренувань довжиною 15, 30 і 60 хвилин. У програму включені силові й кардіотренування, йога і тренування барре, тобто поєднання балетних вправ, йоги та пілатесу.

«Ніхто раніше не додумався до того, що можна помістити інтерактивний екран у дзеркало і створити онлайн-платформу з фітнес-програмами. Озираючись назад, розумієш, що ця ідея лежала на поверхні, але раніше ніхто не думав про щось подібне», – розповідає Кевін Тау, партнер венчурного фонду Spark Capital, який став одним з перших інвесторів фітнес-стартапу Патнем.

Читайте также:   Як стати ідеальним співрозмовником

За даними міжнародної асоціації професіоналів фітнес-індустрії IHRSA, ринок традиційних тренажерних залів і фітнес-клубів оцінюється в майже $100 млрд. Патнем запустила продажі розумного дзеркала Mirror у вересні 2018 року, тобто через п’ять років після початку продажів перших велотренажерів Peloton. При цьому вона спочатку робила ставку на те, що поступово люди стануть менше ходити в традиційні фітнес-клуби й почнуть тренуватися вдома. Після введення режиму самоізоляції, коли мільйони людей змушені залишатися вдома і відчайдушно хочуть займатися спортом, бізнес Патнем почав процвітати. Продажі інтерактивних дзеркал для фітнесу Mirror перевершили навіть найоптимістичніші прогнози. Завдяки цьому компанія Патнем потрапила у щорічний рейтинг 25 найбільш перспективних стартапів за версією Forbes. «Для нас це немов Різдво у квітні», – зазначає Патнем. За її словами, десятки тисяч користувачів Mirror зараз тренуються в середньому 15 разів на місяць, хоча раніше робили це 10 разів на місяць.

Патнем і співробітники Mirror з великим ентузіазмом стежать за розвитком компанії в розпал пандемії COVID-19. За оцінками Forbes, у 2019 році доходи Mirror досягли $45 млн. Цього року ця сума, швидше за все, виросте до $100 млн, що підтверджує і засновниця фітнес-стартапу. Попри те, що зараз зростання компанії – це головний пріоритет Патнем, вона очікує, що вже до початку наступного року Mirror почне приносити прибуток.

«Це наступний iPhone»

Люди почали стверджувати, що незабаром всі будуть займатися спортом вдома, ще коли Джейн Фонда випустила свої перші касети з тренуваннями з аеробіки в 1982 році. З того часу спостерігалося кілька хвиль популярності домашніх тренувань, за якими слідувало стрімке зростання популярності фітнес-клубів. У чому ж різниця на цей раз? Річ у тому, що завдяки новим технологіям споживачі отримують більш персоналізовану програму домашніх тренувань і можуть відстежувати свій прогрес. «Ця тенденція з нами надовго. Це не просто примха людей. Ми поступово звикаємо до тренувань вдома. Це зручно. Крім того, самі програми тренувань стали набагато кращі», – відзначає керуючий директор Javelin Venture Partners Джед Кац, який давно інвестував в Peloton, але поки що ні інвестував в Mirror.

Читайте также:   Провідні стартапи Кремнієвої долини знижують оцінки заради інвестицій

З висловлюванням Каца згоден і 32-річний програміст з Нью-Йорка Джо Попсон. Попри те, що Попсон раніше рідко ходив у тренажерний зал, з моменту покупки розумного дзеркала Mirror в травні минулого року він почав тренуватися п’ять разів на тиждень. Як зарядки Попсон зазвичай робить 15-хвилинне танцювальне кардіотренування. За рік він схуд на 9 кг. Йому подобається, що під час тренування він бачить не тільки фітнес-інструктора, а й своє відображення. Крім того, після тренування він може спілкуватися з фітнес-інструктором в Instagram. «Зазвичай тренер надсилає мені емодзі або публікує відеозапис зі мною в сторіз. Я відчуваю свою причетність. Це дуже важливо в такі непрості часи», – розповідає Джо Попсон.

Патнем розробила програму заохочень для співробітників Mirror. Вісім фітнес-інструкторам, які працювали з нею ще в Refine Method, отримали опціони на акції компанії. Головне завдання фітнес-інструктора – зосередитися на проведенні захопливого і ефективного тренування, тому, що за музику і будь-які необхідні зміни, засновані на побажаннях замовника, відповідає програмне забезпечення, вбудоване в розумне дзеркало.

Пандемія COVID-19 і режим самоізоляції стали «загрозою подальшому існуванню безлічі фітнес-клубів», вважає Алекс Аліманестіану, консультант Mirror і ексдиректор компанії Town Sports International, якій належить мережа фітнес-клубів New York Sports Clubs. У травні мережа Gold’s Gym, в яку входить 700 тренажерних залів по всьому світу, подала заяву на чолі 11 Кодексу США про банкрутство. У пресі з’являлися повідомлення про те, що наступними на це можуть піти мережі Town Sports International і 24 Hour Fitness. Капіталізація Town Sports International зараз становить всього $12 млн, а до листопада їй потрібно погасити приблизно $200 млн боргу. Проте, у звіті для регуляторів Town Sports International заявила, що компанія буде продовжувати свою діяльність у найближчому майбутньому і не має наміру припиняти її. Представники Town Sports International не відповіли на прохання прокоментувати ситуацію. Представник мережі фітнес-клубів 24 Hour Fitness заявив, що «керівництво компанії розглядає широкий спектр варіантів подальшого розвитку подій».

До досади Патнем, засновники інших фітнес-стартапів теж зрозуміли, що майбутнє стоїть за домашніми тренуваннями. Крім Peloton, в список конкурентів Mirror тепер входять компанії Tonal, Hydrow і FightCamp. Tonal пропонує розумний тренажерний комплекс для будинку з підтримкою технологій 3D-моделювання та штучного інтелекту. Hydrow продає розумні тренажери для академічного веслування, а FightCamp – інтерактивне обладнання та програми для занять боксом і кікбоксингом. Великі фітнес-клуби також запускають платформи для онлайн-тренувань в домашніх умовах, щоб врятувати свій бізнес. Цієї весни мережу Equinox, в яку входить майже 100 тренажерних залів в США, запустила стрімінгову платформу Variis, завдяки якій члени фітнес-клубу отримують безкоштовний доступ до онлайн-тренувань. Крім того, Equinox у співпраці з компанією SoulCycle створила програму для домашніх тренувань на велотренажері, вартість якого становить приблизно $2500. Але головний конкурент Mirror, безумовно, фітнес-стартап Echelon, який проводить аналогічні розумні дзеркала під назвою Reflect.

Читайте также:   Советы по созданию стиля: как подчеркнуть индивидуальность? - fashion -блог Эльвиры Гавриловой

Що Патнем планує робити далі? За словами підприємниці, вона має намір зробити все можливе, щоб люди почали сприймати розумне дзеркало Mirror як невід’ємний елемент свого життя. «Я думаю, що Mirror – це наступний iPhone», – зазначає Патнем без будь-якого натяку на іронію. Фітнес-стартап почав співпрацювати з брендом одягу для йоги Lululemon і вже додав в програму тренувань медитативні практики. Крім того, в Mirror з’явилися індивідуальні заняття з тренерами вартістю $40 кожне. Наступна мета – введення фізіотерапевтичних процедур і реабілітаційних сеансів, хоча досі не дуже ясно, чи погодяться з цим страхові компанії. Патнем вважає, що в довгостроковій перспективі розумні дзеркала Mirror можна було б використовувати для телемедицини та для проведення сеансів з психологами. Крім того, за допомогою Mirror можна було б працювати з різними інтерактивними додатками. Можливо, розумне дзеркало могло б давати відповіді на поставлені запитання так само легко, як чарівне дзеркало з казки про Білосніжку.

Насправді, потенційні партнери постійно зв’язуються з Патнем. Вони пропонують їй використовувати розумне дзеркало для відеоконференцій, дистанційної освіти та майстер-класів з рукоділля. Патнем не очікувала, що їй надійде стільки пропозицій. «Як навчитися говорити «ні», якщо ти керуєш багатонадійним бізнесом, який так швидко розвивається? Це був найважчий, але найважливіший урок за останні 18 місяців», – говорить колишня балерина.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *