Монетизація YouTube-каналу під час карантину: що змінилося і як адаптуватися

Зниження доходів YouTube-блогерів і робота за моделлю СРА

YouTube-блогери б’ють на сполох: відразу після введення карантину доходи від реклами в їх відео різко скоротилися, і це при тому, що кількість активних користувачів відеохостингу продовжує зростати. Про це свідчить статистика, надана менеджерами YouTube-блогерів і самими блогерами в усьому світі. Так, канадський менеджер YouTube-блогерів Карлос Пачеко зізнався, що на 180 каналах, з якими він працює, з початку лютого рекламні ставки впали в середньому на 50%, при тому, що їхня загальна аудиторія становить 68 мільйонів підписників.

Згідно з даними, опублікованими New York Times, під час самоізоляції YouTube трафік зростає і збільшився приблизно на 15% всього за 1 місяць (лютий-березень). Однак, попри приріст аудиторії, близько 46% рекламодавців урізали бюджет, а 25% і зовсім перестали закуповувати рекламу у блогерів.

В Україні ситуація в принципі така сама. За словами YouTube-фахівця, засновника агентства SHATYRKO AGENCY Андрія Шатирко, якщо раніше (умовні цифри по СНД) за мільйон переглядів рекламодавці платили близько $200, то під час карантину рекламні ставки впали на 50%.

В умовах кризи у більшості блогерів роботи додалося. Якщо одні до пандемії випускали по 1 відео на тиждень, зараз вони випускають по 2. Деякі дотримуються старого графіка, але збільшили тривалість роликів. Це означає, що і заробіток мав би збільшитися вдвічі, але це не так. Багато компаній, які раніше користувалися рекламними послугами блогерів, припинили фінансування і, попри посилену діяльність, заробіток багатьох YouTube-блогерів зменшився у 2 рази.

Але далеко не всі українські блогери відчули на собі наслідки коронавірусного карантину. Криза не торкнулася тих, хто раніше працював за системою CPA (cost per action). Суть моделі CPA полягає в тому, що блогер отримує гроші за кожну покупку, зроблену за їх партнерським посиланням. Така система дозволяє їм самостійно вибирати рекламовані товари й не залежати від рекламодавця.

Прикладом тому служить статистика, надана партнерською мережею Admitad

За перші два тижні квітня їх блогери-партнери заробили по CPA навіть більше, ніж за аналогічний період минулого року. Якщо у квітні 2019 роки за один день вони в середньому заробляли $1199, то у 2020 – $1309.

“Блогер розміщує на своєму каналі партнерські посилання. Передплатники переходять по них, роблять замовлення у рекламодавця. Після оплати власник каналу отримує відсоток від суми покупки. На цих відсотках наші вебмайстри в сумі за день заробляли в середньому $1310. Кожен по-різному: хтось 10, хтось 100. До карантину деякі блогери працювали за цією моделлю, адже фіксована плата від прямих рекламодавців часто вище. Але ми помічаємо, що тенденція змінюється. Адже потрібно мати альтернативу, якщо рекламодавець відмовляється платити або ставить рекламу на паузу “, – говорить country manager Ukraine в Admitad Олександр Кривошеєв.

Серед найпопулярніших товарів, куплених за партнерськими посиланнями блогерів в Україні варто виділити наступні категорії:

  • інтернет-послуги;
  • товари з Китаю;
  • онлайн ігри;
  • товари з гіпермаркетів;
  • мобільний софт;
  • цифрову та побутову техніку;
  • одяг і аксесуари тощо.

“Співпрацюємо з партнерськими програмами. Заробляємо з показів реклами. У нашому випадку, заробіток невеликий, але гроші зайвими не бувають”, – говорить Дмитро, автор YouTube-каналу Andro-news.com, який працює по СРА. Додатковий заробіток особливо цінний зараз, коли рекламодавці урізують бюджети. “Стало менше переглядів і просів заробіток на 50%. Все тому, що у нас контент пов’язаний з оглядами техніки, а люди зараз зовсім не думають про обновки, “- додав Дмитро.

Водночас дохід каналу по СРА в березні впав всього на 3%. Щоб якось боротися з “карантинною” тенденцією, команда почала створювати більше контенту і сподіватися на сплеск активності рекламодавців після завершення карантину.

За прогнозом Андрія Шатирко, ринок реклами в YouTube почне відновлюватися ближче до вересня. Адже крім складнощів, що виникли через коронавірус, літо – зазвичай період, коли у блогерів спостерігається зниження заробітку. Тому необхідно користуватися всіма можливостями для монетизації каналів.

Читайте также:   Назад у часі: тренди ранніх 2000-х, які повертаються

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *