Як врятувати репутацію після скандалу: практичне керівництво

Як врятувати репутацію після скандалу: практичне керівництво

Іноді буває так, що трапляються досить неприємні ситуації, як з вашого боку, так і з чужого. А якщо ви PR-менеджер, то рано чи пізно до вас прийде клієнт із завданням “врятувати репутацію”.

Що ж робити в такому випадку? Кожна ситуація унікальна, тому і вирішувати її потрібно індивідуально. Але все ж є деякий список принципів, яким слід в першу чергу керуватися при вирішенні подібних проблем.

Здоровий погляд

В першу чергу, необхідно реалістично оцінити ситуацію і визначити проблему. Зрештою, якщо вашого клієнта, наприклад, звинувачують в неодноразових нападах або проявах агресії, ви вже не зможете створити йому образ добродушної людини. Скільки у вас часу до “вибуху бомби” – незворотної помилки?

Ваше завдання на даному етапі – бути максимально чесним і раціональним. Коли ви ясно побачите всю картину, ви зможете подумати про рішення.

Оцінка збитку

Найпростіший спосіб поверхнево оцінити проблему – звернутися в Google. Якщо там на першій же сторінці з’являється негатив по темі, ви вже можете приблизно розуміти масштаб ситуації. Далі, проведіть більш глибокий аналіз і визначте, наскільки все критично, які наслідки можуть “наздогнати” вас в майбутньому. Так ви зможете одразу складати приблизний план дій на найближчий час – найбільші проблеми видно першими.

Ніяких емоцій

Читайте также:   Як уникнути 5 основних помилок при проведенні робочих нарад

Взагалі, емоції в роботі – річ досить небезпечна. Професіоналізм передбачає холодний і точний розрахунок, а зайва сентиментальність може значно все погіршити.

Також небезпечно включати негативні емоції і піддаватися провокаторам – не дозволяйте своєму клієнтові переходити на особистості, заводитися і потроху втрачати контроль – ви повинні подбати про те, щоб клієнт відразу знайшов в вас серйозну підтримку і знав, що ви на його боці. Тоді відразу виникне довіра і повага – на цьому і варто засновувати “порятунок” репутації.

Розробка стратегії

Мабуть, найголовніший етап – планування дій. По-перше, зрозумійте, чи варто звертатися до преси з офіційною заявою. Найчастіше це правильний вчинок, адже прийняття провини і щирі вибачення завжди додають поваги. Але, і це по-друге, деякі ситуації змушують і зовсім відмовитися від публічного життя, припинити активність в соціальних мережах і “залягти на дно”, щоб громадськість заспокоїлася і емоції охололи. Так часто роблять в разі зіркових скандалів – вони постійно змінюють один одного, тому варто всього лише на пару місяців піти в затишшя і повернутися з гучною заявою про нову роботу. Так фанати, ще вчора злі, знову порадіють успіхам кумира.

Моніторинг соцмереж

Читайте также:   Як грамотно сформувати ТЗ в Відеопродакшн

Цей етап схожий на роботу із засобами масової інформації – кожен крок повинен бути повністю спланований і продуманий, ніяких самостійних дій без попередніх обговорень. Це допоможе вам і вашому клієнту бути впевненими в тому, що жоден коментар не зможе погіршити ситуацію. Не можна вступати у суперечки, коментувати новини та події, вступати в обговорення – особливо, якщо їх тема якось пов’язана з темою конфлікту. Сторінки в соціальних мережах краще приховати від сторонніх.

Соціальні мережі також необхідно використовувати для моніторингу загальної ситуації – що і хто пише про вашого клієнта і саму ситуацію, які коментарі пишуть про нього на інших платформах. Можливо, серед них знайдуться і помилкові, які підливають масла у вогонь, їх необхідно нейтралізувати.

Продумайте всі шляхи вирішення

Читайте также:   Яким сайтам зможе довіритися покупець і як на це вплинути

Заздалегідь передбачте кожен варіант розвитку подій, навіть самий неприємний. Звичайно, готуватися треба до успіху, але ніколи не можна відкидати можливість програшу – інакше, якщо це трапиться зненацька, розібратися з наслідками буде вкрай складно. Тому ретельно сплануйте кожен сценарій і підготуйте все необхідне.

Залишайтеся відвертими з собою і клієнтом

У ситуації, де ви відчуваєте, що самі не справляєтеся, чесно визнайте це і залучіть експертів. Адже продовжуючи безглузді дії, ви лише погіршуєте справу і втрачаєте час. Допомога кваліфікованих фахівців – єдине вірне рішення.

Сподіваюся, вам не знадобиться захищати свою честь або репутацію клієнта, але якщо все ж життя піднесе вам таку можливість – бажаю вам вийти сухим з ​​води!

Читайте також: ЯК ПОТРАПИТИ НА РОБОТУ В РЕКЛАМНУ КОМПАНІЮ

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *