5 типів кандидатів, яких не варто приймати на роботу

Коли в компанії з’являється свіжа вакансія, на неї відразу реагують потенційні працівники. Велика частина з них “відсіюється” із зрозумілих причин – брак досвіду, невідповідні навички тощо. Але є деякі категорії людей, яких не варто брати на роботу з інших причин – особисті якості. Сьогодні розповім, від яких кандидатів варто відмовитися якомога швидше і чому.

Запити

Перший тип небажаних співробітників – це ті, у яких непомірні запити ще з етапу співбесіди. Так звані “примадонни”, які хочуть все і відразу. Я ні в якому разі зараз не говорю про людей, які знають собі ціну і не готові поступатися собі на шкоду. Це скоріше про тих, хто ще ніяк не проявив себе, не довів свій творчий хист і переваги, але вже готовий вимагати від начальства і колег особливого ставлення. Примадонну можна помітити в дрібницях – такі люди вередують з приводу часу і місця співбесіди, незадоволені умовами роботи і стартовою зарплатою. Перевірити таких людей на надійність дуже просто – ускладніть умови самої співбесіди – перенесіть зустріч на інший час, попросіть прийти з готовим тестовим завданням тощо – невідповідні люди самі підуть.

Самозакохані

Нарциси, як і попередній тип людей, вельми високої про себе думки, але їх мінус в тому, що вони не командні гравці. Така людина завжди намагатиметься прикрасити свої досягнення і стрибнути вище голови. Такий працівник буде намагатися спілкуватися безпосередньо з начальством, навіть якщо це порушує субординацію, може зневажливо ставитися до секретаря, офіціанта, помічника та інших людей, які для нього не представляють інтересу. Такий кандидат, яким би досвідом не володів, не принесе в команду нічого хорошого, а лише погіршить стосунки між колегами і “піде не попрощавшись” при першому ж конфлікті. Чи потрібні вам такі співробітники?

Напоказ

Третій тип недобросовісних кандидатів – це показушники. Їх резюме виглядає ідеально, на папері вони вдають із себе співробітника мрії, якщо можна так сказати. Але при першій же більш ретельній перевірці, питань стає тільки більше. Їх досвід виявляється вельми розпливчастим, а відповіді схожі на спробу змінити тему. Виявити подібних кандидатів легко – задавайте конкретніші питання про їх минулі обов’язки, про те, як вони вирішували ті чи інші проблеми. Найкраще – зв’язатися з їх минулим місцем роботи та все уточнити.

Непостійні

Люди, які не затримуються в жодній компанії більше року або двох – це “одноденки”. Швидше за все, вони підуть від вас при першій же можливості трохи вигіднішої для них роботи. Їх легко переманити до конкурента, вони не прив’язані ні до зарплати, ні до можливостей. Для того щоб визначити таку людину як можна раніше, запитуйте про причини звільнення з останнього місця роботи, про те, чого він або вона хотіли б домогтися на новій посаді. Якщо це “одноденка”, то в минулих невдачах будуть завжди винні не вони – начальство, колеги, сім’я або ж особисте життя, але тільки не вони самі. Якщо людина ще на етапі інтерв’ю робить гучні заяви про те, що “нарешті” знайшлася гарна робота, на якій вони вже точно затримаються надовго – раджу придивитися до такого кандидата.

Звичайні

Останній тип кандидатів – це ті, які не справили на вас ніякого враження, хоча технічно підійшли на посаду. Це такі люди, яких варто “відмітити” на майбутнє, і зв’язатися з ними в разі, якщо вакансія найближчим часом все ще буде відкрита. У таких кандидатів цілком пристойне резюме, хоча особливих досягнень за ними не помічено. Вони звичайні люди, яких навколо багато. Якщо взяти такого кандидата на роботу, то можна очікувати виконання всіх вимог, але не більше того. За винятком рідкісних випадків, від них майже не дочекатися ініціативи в роботі, прохань про підвищення зарплати або амбіцій в кар’єрі. Не можу сказати що це найбільш небажані співробітники, проте для динамічної компанії вони, швидше за все, не підійдуть.

Як бачите, в даному питанні все досить просто. Варто лише розуміти, що ви наймаєте людей, а не їх досвід і досягнення. Тому варто звертати увагу на їх характер, виховання і звичайну людяність, а не тільки кваліфікацію. Так ви зможете сформувати дійсно сильну команду, яка не підведе. Успіхів!

Читайте також: 5 ПОМИЛОК У РЕЗЮМЕ, ЧЕРЕЗ ЯКІ В GOOGLE НЕ ПРИЙМАЮТЬ НА РОБОТУ

Читайте также:   5 принципів успішної командної роботи

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.