Один з інструментів маркетингу — слоанізм, або Чому ми женемося за новинками

Ера споживання

Для простої людини слово «слоанізм» виглядає як набір букв, але свого часу це було маркетинговою революцією. З цієї стратегії почалася ера споживацтва, коли люди роблять покупку не з гострої необхідності, а внаслідок віяння моди. Якийсь «ідеальний світ» — це те до чого намагаються примкнути споживачі, купуючи модну річ. Ця річ часто несе тільки естетичне призначення, яке має зробити володаря краще.

Першопричини

На початку 20-го століття дві великі американські автомобільні компанії Дженерал Моторс та Форд ділили між собою основний авторинок. Компанія Форд дотримувалась класики, їх автомобілі вкрай рідко змінювалися, роками зберігаючи свій колишній вигляд. Дженерал Моторс знайшли зовсім інакше рішення. Компанія часто мінімально змінювала характеристики, робила нові моделі авто, стимулюючи незадоволення своїми старими автомобілями. Так вони хотіли підштовхнути клієнтів здійснювати покупку.

Сам маркетинговий термін названий на честь генерального директора Дженерал Моторс Альфреда Слоана.

Стратегія

Мета Альфреда Слоана, як він сам зізнавався, була в тому, щоб «створити попит на нову модель і породити певну ступінь невдоволення старою». Слоанізм породив надмірне споживання, мету мати приналежність до респектабельного суспільства, фрустрацію бідноти, феномен розпродажів, кредити та інші «радості» сучасного світу.

Феномен Apple

Виходячи з вищесказаного очевидно, що найяскравішим представником такого маркетингового інструменту як «слоанізм» є компанія Apple, їх новинок чекають по всьому світу, а власники останніх моделей Айфона — це начебто обов’язково успішні люди.

Як же Apple мотивують купувати нову продукцію, крім штучного підвищення значимості?

  • Синхронізація. Ви можете редагувати замітки, написані в Iphone, через Macbook, роздавати інтернет на нього прямо зі свого телефону. Або ж навушники AirPods розкривають весь свій потенціал тільки з технікою «яблучного» бренду.
  • Безпекa. Bже багато років перший рядок у рейтингу безпечних смартфонів утримує Apple. Читаючи чергову новину про витік персональної інформації власників смартфонів на Android, користувачі iPhone можуть бути спокійні і не хвилюватися, що з ними станеться щось подібне.
  • Вигода. Айфони з часом можна вигідно продати. У продукції конкурентів вартість може знижуватися до 60%, у «яблука» такого не станеться.

Для такої маркетингової стратегії, так чи інакше, є місце в будь-яких продажах, головне, правильно використовувати її саме в своєму бізнесі і обов’язково вчитися у професіоналів.

Читайте также:   6 кращих фільмів, які мотивують працювати!

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.