Як уникнути 5 основних помилок при проведенні робочих нарад

Поставте собі питання – як часто ви на роботі займаєтеся справами “для галочки”? Чи дотримуєтеся формальностей і приділяєте час не зовсім обов’язковим питанням, просто тому що “так треба”? Напевно, більшість відразу подумає про ті кілька простих дій, які виконуються майже автоматично, хоча і не несуть в собі ніякого сенсу.

Сьогодні хотілося б обговорити тему непотрібних робочих нарад, основних помилок при їх плануванні, і способів зробити ці зустрічі максимально продуктивними.

5 найголовніших правил при плануванні робочої наради

  • тільки необхідні зустрічі, без зайвих нарад по дрібним питань! Простіше кажучи – не варто кликати до себе людей і відривати їх від роботи, якщо питання можна вирішити по телефону або навіть в месенджері. Краще заздалегідь спланувати список питань і вирішити їх всі на одній єдиній нараді, а всі інші, дрібні і постійно виникаючі питання вирішувати через Інтернет.
  • наради – для обговорення важливих питань, а не для інформування. Не варто збирати співробітників лише для того, щоб сповістити їх про зміни і нововведення. Краще залишити це, знову-таки, для повідомлення і CRM, а на спільній зустрічі підняти питання, які потребують обговорення, нових ідей і свіжих поглядів. І не забувайте дати висловитися кожному, адже чудові ідеї народжуються в симбіозі, тобто саме спільними зусиллями!
  • кличте необхідних людей, а не весь штат. Так, звичайно, іноді потрібно задіяти всіх причетних до проекту співробітників щоб почути найрізноплановіші думки, але цього не варто робити кожен день. По-перше, так ви будете забирати надто багато часу у дуже великої кількості людей, по-друге – багато питань варто вирішувати лише на рівні керівництва і вищого менеджменту, а далі лише доводити до відома інших.
  • пишіть план наради і ставте мету. Зібрати нараду просто так, заради чергового обговорення, – це пряма трата часу. Щоб уникнути подібного, складайте список питань до вирішення і ставте основну мету. Наприклад, скласти рекламний бюджет на тиждень, або домогтися зустрічі з керівником потенційних клієнтів. Головне – мета повинна бути такою, щоб її можна було виміряти!
  • подбайте про розклад. Виділяйте певний час (30 хвилин, 45 хвилин, годину) і домагайтеся того, щоб всі питання були закриті саме в цьому проміжку. Так ви привчите себе і своїх співробітників до дисципліни і зібраності, і зможете нормувати робочий графік. Час, що звільнився, краще витратити з користю!

Кілька загальних порад, як поліпшити робочі зустрічі.

Намагайтеся заздалегідь інформувати учасників наради про головну тему і інші питання, які будуть підніматися – таким чином співробітники зможуть підготуватися до обговорення, завершити необхідні справи, записати запитання. І тоді сама нарада пройде як по нотах, адже кожен буде знати, що він хоче сказати і почути.

Скорочуйте кількість формальностей – якщо можна обійтися кількома повідомленнями з однією людиною, краще так і зробіть. Моя порада – частіше використовуйте CRM систему, таким чином ви не тільки будете в курсі всіх поточних питань і завдань, а й зможете контролювати їх виконання. Успіхів!

Читайте також: ТОП-5 НАЙЕФЕКТИВНІШИХ ПОРАД З EMAIL-МАРКЕТИНГУ

Читайте также:   6 книг, які читають сучасні лідери

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *