Як розгледіти відмінного співробітника в новачку

Будь-який начальник вкладається в свою справу набагато більше, ніж будь-хто з найнятих працівників. Це логічно, адже коли бізнес це справа особиста, побудована своїми силами, люди готові заради неї на все. Проблема найнятих працівників часто полягає в тому, що вони ніколи не будуть мотивовані так само, як і ви. Але можна знайти таких людей, які будуть з вами на одній хвилі, будуть дійсно працювати разом з вами над однією справою, і ви ніколи не пошкодуєте, що найняли їх. Сьогодні розповідаю, як це зробити.

З чого розпочати

У будь-якій справі варто пам’ятати про “людський фактор” – ми не роботи, і навіть у кращих людей бувають погані дні. Також у кожного з нас свої інтереси, цілі, виховання, звички і світогляд. Як же розгледіти потрібні вам якості ще на етапі співбесід і у перші дні роботи?

Раджу починати пошук з розставляння власних пріоритетів. Часто скласти перше враження про претендента допомагають абстрактні ситуації. Тільки не варто вигадувати надто вже складні сценарії – пам’ятайте, людина на співбесіді в будь-якому випадку відчуває певний стрес. А ваше завдання – знайти спільну мову, а не змусити проходити крізь вогонь і воду.

Розпитайте людину про минулий досвід і про те, як йому або їй доводилося справлятися зі складними завданнями. Розпитайте, що для людини важливо в роботі – прагнути до ідеалу у всіх сферах або просто “зарплата і вечір п’ятниці”. Люди без будь-яких амбіцій будуть виконувати роботу, але лише необхідний мінімум – ваш бізнес від цього не виграє.

Якщо ви все ж вважаєте, що знайшли потрібну людину, далі йде період адаптації, коли новий співробітник вникає в робочий процес і вливається в колектив. Моя порада – прискорити цей процес наскільки можливо, без втрати якості, звичайно. Саме тут проявиться комунікабельність людини та вміння швидко навчатися.

Знайти або створити?

“Ідеального” співробітника важче знайти, ніж виховати! Пам’ятайте, що ніхто не народжений з досвідом, але якщо людина розумна, терпляча і компетентна, то можна робити ставку на це – давати більше нової роботи, приділяти час розгляду важких питань, навіть вкладатися в його навчання. Довірчі відносини з підлеглим приносять чималі плоди, першою чергою для бізнесу!

Самостійний співробітник, який вміє приймати правильні рішення, відмінно обізнаний про справи компанії і справді вкладається в процес – це не вдача, а праця з обох сторін. І ваше завдання – надати умови для подібної роботи.

Якщо на перший погляд вам здалося що співробітник підходить на посаду, а перші результати показують що він не з усім справляється, не поспішайте робити висновки про нього! Спершу переконайтеся, що завдання йому дають здійсненні, реалістичні, в тому числі і за часом. Тому що якщо з вашого боку не враховано особливості роботи, можливі труднощі і, елементарно, недосвідченість людини, то це скоріше ваша вина, ніж його. Не намагайтеся отримати все і відразу, ризикуєте втратити більше.

Як поліпшити ефективність працівників

Застосовуйте різні способи мотивації, наскільки це дозволяє корпоративна культура. Для більшості мотивацією буде грошова премія, хтось же буде вдячний за додатковий вихідний, можливість іноді працювати з дому і навіть просто “зсув” робочого графіка на годину. Звичайно, все залежить від кожної окремої ситуації, адже не завжди можна йти на такі відчутні поступки підлеглим.

Пам’ятайте, що для будь-якого співробітника, ким би він не був, робота – це в першу чергу джерело доходу. І вже потім джерело натхнення та інше. Але в ваших силах завжди покращувати робочі умови так, щоб співробітники душею вкладалися в своє заняття і спільними зусиллями розвивали справу.

Читайте також: 6 КРАЩИХ ФІЛЬМІВ, ЯКІ МОТИВУЮТЬ ПРАЦЮВАТИ!

Читайте также:   Спорт, який сильніший за вірус: як спортивна індустрія переходить на онлайн-формати

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.