Як скласти ТЗ дизайнеру

Як скласти ТЗ дизайнеру

Будь-який бізнес рано чи пізно стикається із необхідністю в послугах професійного дизайнера. Я з особистого досвіду знаю, як важко іноді буває знайти потрібну людину, а потім ще й докладно пояснити свою мету. Для того щоб полегшити це завдання вам, я вирішив скласти невеликий чек-лист обов’язкових пунктів, які повинні бути присутніми у вашому ТЗ. Якщо ви будете дотримуватися їх – зведете можливі негативні враження від роботи з дизайнерами до мінімуму!

Розкажіть про компанію і про себе

Допоможіть людині скласти вірне уявлення про вас і про те, чим ви займаєтеся. Спробуйте уникати канцеляризмів і розмитих пропозицій про те, що ви “молода динамічна компанія”, адже таких на ринку сотні! Розкажіть про те, що вас відрізняє від інших, і чим ви можете похвалитися. Розмовляйте простіше, адже ви співпрацюєте з такою ж людиною, як і всі!

Деякі “ні”

Відразу позначте деталі, яких варто уникати при роботі. Наприклад, певний колір, так як ваші прямі конкуренти вже використовують його, або певні деталі дизайну, які вам не до душі, шрифти, які вам не подобаються. Такі пояснення істотно звузять область пошуку саме вашого дизайну і спростять людині роботу.

Ставте чіткі завдання

Читайте также:   Depositphotos назвали головні тренди 2019

Наскільки творчим не був би процес дизайну, мету потрібно ставити як в математиці – чітко і виразно. Якщо вам потрібен тільки новий логотип, в вашому ж старому стилі, це одне. Якщо ви зацікавлені в тому, щоб зробити ребрендинг всієї компанії, це вже зовсім інше. Спробуйте також відразу позначити дедлайн і бажаний бюджет, так ви зможете з самого початку “бути на одній хвилі” з дизайнером і уникнути неприємних непорозумінь в майбутньому.

Покажіть, які приклади вас цікавлять

Ви можете заощадити багато часу, якщо покажете дизайнеру приклади того, що вам подобається. Звісно, скопіювати чужий стиль не можна буде, але ви покажете людині що вас цікавить і подобається, тим самим позначивши область роботи. Якщо у вас на думці є кольорова гамма рішення, також розкажіть про це. Чим більше деталей і побажань ви висловите, тим вище ймовірність того, що продукт на виході буде більш якісним.

Не бійтеся відразу обговорювати деталі

Читайте также:   Як розгледіти відмінного співробітника в новачку

Часто відбувається так, що під час обговорення, здавалося б, очевидних для всіх речей, з часом сторони виявляють величезні розбіжність в основних поняттях. Наприклад, ви і ваш досвідчений дизайнер зовсім по-різному можете розуміти фразу “в сучасному стилі” – тому завжди кажіть чітко і не думайте, що якісь уточнення бувають зайвими. Намагайтеся уникати непорозумінь ще до їх появи!

Конструктивна критика

Навіть якщо після довгих обговорень і багатьох пропозицій вам не підійшов жоден з варіантів роботи, вкажіть дизайнеру, що саме вас не влаштувало. Розмір або стиль шрифту, недостатня або забагата кількість деталей, стиль фону або основне зображення. Якщо ви скажете “зробіть ще пару варіантів” без будь-яких пояснень, вас абсолютно не зрозуміють, і до того ж стануть сприймати як людину, яка сама не знає чого хоче. Чи таким ви хочете здатися?

Підтримуйте контакт

Читайте также:   Яким сайтам зможе довіритися покупець і як на це вплинути

Протягом робочого процесу, навіть якщо ви працюєте в різних кінцях міста (або навіть країни!), намагайтеся частіше виходити на зв’язок і дізнаватися про статус роботи. Спілкуйтеся з дизайнером, обговорюйте деталі, і не соромтеся постійно додавати інформації до справи – десь ви побачили приклад відмінного використання логотипу в назві і хотіли б спробувати щось подібне і у вас, або ж ви тепер точно знаєте, який основний колір використовувати. Ви ніяк не погіршите роботу, а тільки допоможете, і на виході отримаєте саме те, чого бажали.

На закінчення хотілося б підкреслити, що саме пряме і тісне спілкування – ключ до успіху в даному питанні. Тому залишайтеся з вашими дизайнерами на зв’язку, і успішної роботи!

Читайте також: 9 РАД НА 2019 ЩОБ ДОСЯГТИ УСПІХУ В БІЗНЕСІ

 

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *