5 помилок у резюме, через які в Google не приймають на роботу

Один із співробітників HR відділу Google розповів, за якими принципами в компанії розглядають і відкидають резюме, які найчастіші помилки вони зустрічають і чому співбесіда важливіша за саму посаду.

У великих компаніях, навіть не таких великих як Google, відділ кадрів завжди дуже завантажений – вони отримують десятки, сотні, іноді тисячі резюме на тиждень. Ретельно прочитати кожне з них фізично неможливо, тому менеджери спершу лише мигцем пробігають очима по резюме, і причиною відмови від кандидата є одні й ті ж помилки, які повторюються у більш ніж половини претендентів. І якщо менеджер зустрічає хоч одну з наступних помилок у вашому резюме, ваші шанси на співбесіду (не те що посаду, лише співбесіду!) різко прагнуть до нуля. У цій статті більш детально розповім, що це за помилки і як їх уникнути.

Граматика

Як би банально це не звучало, але навіть одна дрібна граматична помилка в вашому резюме може суттєво зіпсувати вам репутацію, коли з вами ще навіть не знайомі. Резюме – це ваше обличчя в очах потенційного роботодавця. Якщо в ньому будуть допущені помилки, що це про вас говорить? Що ви не змогли досить ретельно перевірити 1-2 сторінки тексту, що вже говорити про більш серйозні завдання. Сумна статистика показує, що 58% резюме містять друкарські і граматичні помилки. Здавалося б, саме від резюме в першу чергу залежить ваша кар’єра, але люди чомусь вперто продовжують нехтувати цим пунктом. Ще одна порада – перед відправкою завжди ще раз перечитуйте резюме “свіжими очима” – часто після правок може загубитися логіка пропозицій або порядок слів, тому стежте за тим, щоб виклад йшов логічно і читати ваше резюме було легко. Завжди кілька разів перевіряйте текст в різних джерелах!

Довжина

Занадто довгі резюме викликають скоріше роздратування, ніж захоплення. По-перше, у менеджерів дійсно немає часу перечитувати по три листа ваших досягнень, особливо якщо їх можна було скоротити до пари абзаців. По-друге, саме коротке і чітко сформульоване резюме показує вас як людину конкретну, яка може зробити все необхідне при мінімумі ресурсів. Саме такі і залучають роботодавців. Пам’ятайте, що резюме не дасть вам роботу, його мета – “заробити” вам співбесіду, і вже там ви зможете “блиснути” знаннями і претендувати на посаду. Тому ваша анкета повинна зацікавити настільки, щоб вас запросили на співбесіду, не більше того.

Формат

Читаючи резюме, менеджер очікує отримати максимально стислу інформацію про вас, і найпростіше це зробити, якщо ваш текст грамотно відформатований. Використовуйте табуляцію, пункти, виділяйте важливіші частини тексту заголовками і жирним текстом. зробіть так, щоб ваші досягнення відразу кидалися в очі, а звичайні речі – освіту, загальні навички, які є у всіх – лише були присутні в тексті, не привертаючи до себе зайвої уваги.

Конфіденційність

Звичайно, буває і так, що на минулому місці роботи у вас був контракт, згідно з яким ви не можете розголошувати жодну інформацію про них протягом певного часу. Але досвід роботи вам вказати все одно необхідно – як бути? У такій ситуації задайте собі одне питання – як може новий потенційний роботодавець вам довіряти, якщо ви зрадите конфіденційну інформацію про минуле місце роботи? А якщо ви попрацюєте в новій компанії і після цього теж не зможете зберігати корпоративні секрети? Ні про яку довіру мови не буде!

Тому моя порада – не варто порушувати контракти і домовленості, навіть якщо ви не покажете свій таланти в резюме в повній красі. Краще зосередьтеся на інших пунктах і отримаєте роботу, а потім вже покажіть свої досягнення на практиці. Це буде найкращим шляхом використання отриманого досвіду.

Брехня

Як би явно не звучало, але ніколи не брешіть в резюме! Це завжди видно. І якщо не в перші секунди, то через час ваші перебільшення своїх можливостей завжди виллються на світло.

Будь-яку людину, навіть якщо вона виросла до великого керівника, буде звільнено за розкриту брехню. Так було з директором Google, так буде з кожним. Люди перебільшують свої досягнення в школі та університеті, брешуть про досвід роботи та про свої навички, але в сучасному світі інформації досить легко перевірити будь-які факти про вас. Не піддавайте себе ризику уславитися шахраєм, будьте чесними – тільки так ви заробите хорошу репутацію і шанс на престижну посаду.

Як бачите, всі ці помилки – досить звичайні і прості, але саме вони можуть принести дуже багато шкоди вашій кар’єрі. Сподіваюся що ця стаття допоможе вам у пошуку роботи вашої мрії. Успіхів!

Читайте також: ЯК ПРОВЕСТИ ОМНІКАНАЛЬНУ РЕКЛАМНУ КАМПАНІЮ І НЕ ЗЛЯКАТИ КЛІЄНТА

Читайте также:   Вакансія мрії, або як закрити посаду за тиждень

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.