“Історичний момент”: ВООЗ схвалила першу в світі вакцину проти малярії

ВООЗ схвалила першу в світі вакцину проти малярії

Ефективність вакцини становить лише 30%, проте вчені впевнені, що препарат може запобігти смерті сотень тисяч дітей в Африці.

Всесвітня організація охорони здоров’я в середу, 6 жовтня, схвалила першу в світі вакцину проти малярії. Гендиректор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус назвав це рішення “історичним моментом”.

“Я почав свою кар’єру як дослідник малярії і мріяв про той день, коли у нас буде ефективна вакцина проти цієї жахливої хвороби. І сьогодні той день, історичний день. Сьогодні ВООЗ рекомендує широке використання першої в світі вакцини проти малярії”, – висловився Гебрейесус під час брифінгу в Женеві.

Чотири роки випробувань показали, що препарат запобігає 39% випадків малярії і 29% важких випадків інфекційної хвороби серед маленьких дітей в Африці. А проведене в серпні Лондонською школою гігієни і тропічної медицини (LSHTM) дослідження виявило, що вакцина разом з протималярійними препаратами скорочує кількість госпіталізацій або летальних випадків на 70%.

“Використання цієї вакцини на додаток до існуючих засобів профілактики малярії може рятувати десятки тисяч юних життів щорічно”, – сказав глава ВООЗ.

Вакцину, відому як Mosquirix (RTS, S), в 1987 році почала розробляти компанія GlaxoSmithKline, пише The Associated Press. З 2019 року в ході досліджень щеплення цим препаратом отримали понад 800 тисяч дітей в Гані, Кенії і Малаві.

Вакцина Mosquirix має ряд мінусів, зокрема її ефективність становить лише близько 30%, вона передбачає введення чотирьох доз, а захист зникає через кілька місяців. У щеплених також можуть проявитися рідкісні побічні ефекти, зокрема підвищення температури, яке, в деяких випадках, викликає тимчасові судоми.

Незважаючи на це, вчені переконані, що препарат може мати серйозний вплив на малярію в Африці, де щорічно реєструється понад 200 мільйонів випадків захворювання і 400 тисяч смертей.

“Це недосконала вакцина, але вона все одно запобіжить смертi сотень тисяч дітей, – вказав директор Кембриджського інституту медичних досліджень Джуліан Рейнер. – Це величезний крок вперед”.

“Для людей, які не живуть в країнах, де поширена малярія, скорочення на 30% може здатися не таким вже й значним. Але для людей, які живуть в цих районах, малярія – одна з головних проблем, – зауважила заввідділенням інфекційних захворювань Імперського коледжу Лондона Азра Гані. – Скорочення на 30% врятує безліч життів”.

Читайте также:   Відкриття вчених дозволить пацієнтам з пошкодженим голосовим апаратом «заговорити» своїми голосами

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *