У США жінка вперше вилікувалась від ВІЛ-інфекції

Як повідомляє CNN, у США жінка вперше вилікувалась від ВІЛ-інфекції після пересадки стовбурових клітин – попередні випадки одужання спостерігалися лише у чоловіків.

У 2017 році пацієнтці, ім’я якої не називається, провели трансплантацію стовбурових клітин із пуповинної крові донора – у крові була мутація, стійка до ВІЛ. Також жінка отримала кров від близького родича для забезпечення тимчасового імунітету, допоки клітини пуповинної крові не стали домінуючими, для цього необхідно шість тижнів. Через три роки після трансплантації жінка перестала приймати антиретровірусну терапію, а ще через 14 місяців вірус в організмі перестав виявлятися.

Дослідники відзначають, що поєднання пуповинної крові та клітин родича дозволило жінці уникнути побічних ефектів, коли донорські клітини атакують реципієнта після трансплантації. Однак такий вид лікування підходить обмеженій кількості людей через високі ризики: трансплантація стовбурових клітин у 20% випадків може призвести до смерті та серйозних проблем зі здоров’ям. У даної пацієнтки був діагностований мієлоїдний лейкоз, тому їй була потрібна операція.

Читайте также:   У РНБО розповіли, кому остерігатися коронавируса: вік і проблеми зі здоров'ям грають роль

Нагадаємо, першою людиною, яка офіційно вилікувалась від ВІЛ-інфекції, став американець Тімоті Рей Браун — для цього в 2007 році провели дві трансплантації кісткового мозку. Крім цього, відомі два випадки, коли жінки позбавилися ВІЛ без медикаментозної допомоги.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 1026

Напишите комментарий

Your email address will not be published.