У Китаї створили “нейропрокурора” для кримінальних справ

Китайські вчені створили ШІ, здатний замінити прокурора. Система вміє аналізувати кримінальні справи та ухвалювати рішення про звинувачення. Технологія вже пройшла тестову перевірку у прокуратурі Шанхаю, повідомляє South China Morning Post.

Нейросітка навчали понад 5 років на 17 тисяч справ. В результаті вона вміє ідентифікувати та висувати звинувачення у 8 найпоширеніших злочинах. Це шахрайство з кредитками, незаконні азартні ігри, небезпечне водіння, навмисне завдання травм, перешкоджання виконання службових обов’язків, шахрайство і «провокування неприємностей».

За словами розробників, точність рішення ШІ становить 97%. Вчені планують у майбутньому постійно оновлювати програму, щоб вона спромоглася розпізнавати й інші злочини, а також виносити кілька звинувачень одному підозрюваному.

“Штучний інтелект певною мірою може замінити прокурорів. Випадки застосування технології ШІ у правоохоронних органах зростає по всьому світу. У Німеччині використовують подібні технології, щоб розпізнавати зображення та проводити цифрову судову експертизу. Це необхідно для підвищення швидкості та точності обробки справ,” – розповідає творець ШІ з Китайської академії наук Ши Юн.

Читайте также:   Злочинці виманили $234 тисячі за допомогою нейромережі

Незважаючи на високий відсоток чітко винесених рішень, розробку розкритикували представники прокуратури кількох китайських міст. На їхню думку, більшість співробітників не хочуть, щоб машини “втручалися у підсумкове судове рішення”. Прокурори також стурбовані тим, хто візьме на себе відповідальність у разі помилки – прокурор, машина або розробник шІ? ”

“Машина не зможе передбачити суспільну реакцію. ШІ може допомогти, але ніколи не замінить людину при ухваленні рішення”, – висловився прокурор із міста Гуанчжоу.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 4

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *