Лоукостер EasyJet став першою в світі вуглецево-нейтральною авіакомпанією

Британський лоукостер EasyJet заявив про те, що він став першою в світі вуглецево-нейтральною авіакомпанією. Починаючи з вівторка, 19 листопада, перевізник почав компенсувати викиди від усіх своїх літаків за рахунок вкладень в проекти, пов’язані з висадкою дерев і зеленими технологіями (такі як ініціатива щодо поширення сонячної енергії в Індії).

Згідно з прогнозом EasyJet, протягом наступного року компанія витратить в цілому $ 32,4 млн, компенсувавши кожну метричну тонну викинутих парникових газів. У теорії це означає, що весь вуглекислий газ, який виявиться в атмосфері як продукт авіаперельотів підприємства, не матиме впливу на клімат.

У EasyJet відзначають, що вуглецева компенсація — лише тимчасовий захід, який дозволить виграти час до появи літаків з низькими викидами. Паралельно з цим компанія також буде активно інвестувати в розробку повітряних суден з гібридними і електричними двигунами, а також в створення найменш недружнього до природи авіапалива.

Читайте также:   В Австралії розводити пари буде штучний інтелект

«Не можна сказати, що компенсація викидів — ідеальне рішення. Ми розуміємо, що це проміжний крок перед тим, як почнуть працювати нові технології. Але діяти потрібно вже зараз. Ми віримо, що турбота про екологію в повній мірі відповідає тому, чого від нас хочуть клієнти, які хвилюються про навколишнє середовище і в той час не можуть відмовитися від авіаперельотів », — підкреслив Лундгрен.

EasyJet володіє 331 літаком і вважається п’ятим за величиною авіаперевізником Європи. Його рішення піти по шляху декарбонізації — показове рішення для всієї галузі. Проте чи дійсно вуглецева компенсація працює? Ряд екологів в цьому сумнівається.

Наприклад, представник Greenpeace Даг Парр назвав заяву EasyJet типовим «грінвошінгом» — тобто спробою компанії обдурити споживачів, приписавши собі турботу про навколишнє середовище.

«Їхні літаки будуть як і раніше завдавати шкоди навколишньому середовищу. Наскільки компенсація викидів ефективна — теж питання спірне, в експертному середовищі на цей рахунок єдиної думки немає. А те, що авіакомпанія робить з себе «екологічного лідера», висаджуючи дерева і збільшуючи число сонячних панелей на іншому кінці світу, і зовсім обурливо», — підкреслює він.

Читайте также:   «Київстар» і «Microsoft Україна» спільно розвиватимуть проекти ШІ, інтернету речей, хмарних рішень

Оскільки кращий спосіб скоротити викиди від авіації — це рідше літати, єдиною дієвою мірою для EasyJet було б введення грошового збору для частих пасажирів, який змусить їх скоротити число польотів, впевнені екоактивісти.

У самій авіакомпанії з критикою не погодилися.

«Компенсація викидів — це не нісенітниця. Те, що вона працює, — науково доведений факт», — вказав Лундгрен.

Крім цього, в EasyJet запевнили, що вартість авіаперельотів в світлі того, що компанія стане вуглецево-нейтральної, залишиться колишньою і що пасажири введення нових екологічних заходів на своєму гаманці ніяк не відчують.

«Втім, не варто думати, що нововведення сильно« б’є »по EasyJet: згідно її звіту, виручка підприємства в 2019 фінансовому році склала $ 8,25 млрд», — зауважили в зв’язку з цим журналісти Euronews.

Читайте также:   Чорнобильська АЕС оголосила про тендер на демонтаж саркофагу

Наостанок зазначимо, що інші авіакомпанії також з ентузіазмом ставляться до ідеї вуглецевої компенсації. Наприклад, з наступного року British Airways почне компенсувати викиди від всіх внутрішніх рейсів, висаджуючи дерева. А пасажирам міжнародних рейсів компанія надасть доступ до калькулятору викидів і розповість про способи нейтралізувати вплив на клімат — наприклад, пожертвувавши на відновлення лісів в Амазонії або установку економічних печей в Судані. Стати ж повністю вуглецево-нейтральної British Airways планує до 2050 року.

Подібні заходи почала робити і німецька Lufthansa — так, вона взяла на себе зобов’язання зробити польоти корпоративних клієнтів вуглецево-нейтральними вже з наступного року.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.