Депутати придумали обкладати ПДВ електронні сервіси, що надаються закордонними компаніями-нерезидентами

На розгляд українського парламенту внесений законопроект про зміну оподаткування нерезидентів. Говорячи конкретніше, він обкладає ПДВ електронні послуги, що надаються українцям, що в підсумку може призвести до подорожчання безлічі працюючих в Україні сервісів тих компаній, які не мають офіційних представництв у країні. На відповідну ініціативу звернув увагу ресурс Liga.net, в розпорядженні якого опинилася копія документа.

Нерезидентом документ називає юридичну або фізичну особу, яка не має постійного представництва в Україні, і яке поставляє на митній території України фізичним особам електронні послуги самостійно або є посередником в операціях з постачання електронних послуг на користь фізичних осіб. Як відомо, компанії на кшталт Apple, Facebook, Netflix, що працюють в Україні, не мають представництв у країні.

Читайте также:   Не треба далеко ходити: купуй валюту в терміналах ПриватБанку

Під електронними послугами розуміється надання доступу до контенту через інтернет. Це може бути доступ до зображень, фотографій, текстів, книг, журналів, відео, аудіо, ігор, азартних ігор. Сюди ж відноситься надання доступу до інформаційних, комерційних, освітніх та розважальних електронних ресурсів, надання в користування хмарних технологій для розміщення даних, поставка програмного забезпечення та оновлень до нього, надання рекламних послуг в інтернеті, мобільних додатках та інших електронних ресурсах. Винятком є ​​консультації електронною поштою.

Після отримання податкового повідомлення з вказаною сумою до оплати нерезидент повинен сплатити ПДВ протягом трьох місяців. У разі порушення законопроект передбачає штраф у 8500 грн.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *