Депутати придумали обкладати ПДВ електронні сервіси, що надаються закордонними компаніями-нерезидентами

На розгляд українського парламенту внесений законопроект про зміну оподаткування нерезидентів. Говорячи конкретніше, він обкладає ПДВ електронні послуги, що надаються українцям, що в підсумку може призвести до подорожчання безлічі працюючих в Україні сервісів тих компаній, які не мають офіційних представництв у країні. На відповідну ініціативу звернув увагу ресурс Liga.net, в розпорядженні якого опинилася копія документа.

Нерезидентом документ називає юридичну або фізичну особу, яка не має постійного представництва в Україні, і яке поставляє на митній території України фізичним особам електронні послуги самостійно або є посередником в операціях з постачання електронних послуг на користь фізичних осіб. Як відомо, компанії на кшталт Apple, Facebook, Netflix, що працюють в Україні, не мають представництв у країні.

Читайте также:   Polestar побудував у Китаї завод для виробництва електромобілів (фото, відео)

Під електронними послугами розуміється надання доступу до контенту через інтернет. Це може бути доступ до зображень, фотографій, текстів, книг, журналів, відео, аудіо, ігор, азартних ігор. Сюди ж відноситься надання доступу до інформаційних, комерційних, освітніх та розважальних електронних ресурсів, надання в користування хмарних технологій для розміщення даних, поставка програмного забезпечення та оновлень до нього, надання рекламних послуг в інтернеті, мобільних додатках та інших електронних ресурсах. Винятком є ​​консультації електронною поштою.

Після отримання податкового повідомлення з вказаною сумою до оплати нерезидент повинен сплатити ПДВ протягом трьох місяців. У разі порушення законопроект передбачає штраф у 8500 грн.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *