Податкова спростила процес закриття ФОП, оскільки 450 тис. українських підприємців чекають зняття з обліку понад три роки

Державна податкова служба України повідомила про активізацію роботи зі зняття з обліку фізичних осіб-підприємців, які припинили підприємницьку діяльність. За даними ДПСУ, сьогодні близько 452 тис. платників податків-фізичних осіб (ФОП), які не здійснювали підприємницьку або незалежну професійну діяльність та не мають податкових ризиків, очікують зняття з податкового обліку понад три роки.

Для оптимізації процесу зняття з обліку без проведення перевірки ФОП, які фактично не здійснювали господарську діяльність, ДПС затверджені методичні рекомендації – це значно спрощує і прискорює механізм припинення діяльності таких платників. В даних рекомендаціях визначено механізм організації роботи комісій з розгляду питань доцільності/недоцільності проведення перевірок фізичних осіб і форма укладення доперевірочного аналізу про недоцільність проведення перевірки.

Читайте также:   МОЗ: 1 липня ЄС не відкриє кордони для українців

У підсумку тільки за два останні тижні вересня 2020 року понад 8 тис. фізичних осіб були зняті з обліку в контролюючих органах без проведення документальних перевірок. За словами пресслужби ДПСУ, робота по зняттю з податкового обліку платників податків-фізичних осіб, які подали заяви на припинення і не мають боргів перед державою, триває.

Нагадаємо, що недавно Державна податкова служба України розробила новий онлайн-сервіс infoTAX для спрощення ведення звітності та сплати податків.

 

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.