Бізнес як мистецтво: гармонія протиріч Frontpage

Бізнес як мистецтво: гармонія протиріч Frontpage

За запитом «Фотостудія Київ» пошукові системи видають немалий список студій на будь-який смак. Столиця України багата на сучасні арт-об’єкти, які задовольнять навіть найвибагливішого споживача. Але нам цікаво дізнатися не тільки про переваги і недоліки сучасних фотостудій, а й про те, чому варто відкрити власну студію. І про це нам розповість керівник студії фотографії Frontpage Андрій Рубанович. З його допомогою нам вдасться проникнути в саму суть цього бізнесу як живого організму, налаштованого на єдину мету.

Початок шляху

По суті, ця сфера вибрала мене сама. Я не можу назвати себе творчою людиною, я не граю навіть на гітарі, у мене немає слуху, я не малюю картини, і я не вмію фотографувати. Тому, коли мій друг запропонував саме цю сферу – я був здивований. Але дуже швидко я зрозумів, що це виклик. Потрібно було навчитися не заважати професіоналам робити свою справу і навчитися довіряти. Але поки у нас все виходить.

Бізнес, у якому все роблять самотужки

Основна відмінність нашої студії від багатьох інших – ми все робимо самі. У студії є 5 фотографів, які виконують тільки свою задачу – творять, знімають, фіксують красу/стиль моделі (потрібне підкреслити). У нас свої ретушери, відео-оператори, оператори монтажу, івентори, візажисти і багато інших. Ми не націлені тільки на оренду приміщення, ми реалізовуємо повний цикл створення фото і відеоконтенту, починаючи від ідеї і закінчуючи печаткою.

Читайте также:   Рейтинг: стали відомі найпунктуальніші авіакомпанії в Україні

Мистецтво фотографіі від А до Я

Основними напрямками діяльності є створення власного фотоконтенту (наприклад, сімейні фотосесії, фотосесії вагітності або ділове портфоліо), створення рекламного фото і відеоконтенту (предметна зйомка, каталожна зйомка, відеозйомки конференцій, семінарів), послуги зі сфери краси (візаж, зачіска, моделювання і корекція брів тощо), а також навчання фото- і відеозйомці.

Як побудований процес зсередини?

Процес вибудований з використанням хмарних ресурсів, CRM-систем, єдиного, наскільки мені відомо, онлайн-конструктора фотосесій на нашому сайті frontpage.com.ua. А ще – з живого спілкування з клієнтом адміністратора, візажиста, фотографа/відеооператора, e-mail-розсилок перед фотосесією з усією необхідною інформацією для підготовки до фотосесії, а так само, що дуже важливо, з ретельним дотриманням усіх термінів обробки фотографій, які озвучуються клієнту після зйомки і про які можна прочитати у нас на сайті.

Бізнес чи творчість: що ж переважає у вашій роботі?

Тільки синтез, тільки гармонія. Без творчості фотографії будуть сухими, а рекламні зйомки – нецікавими. Без структури і чіткого розподілу обов’язків та прописаних алгоритмів фотографії почнуть губитися, клієнти отримувати матеріал тоді, коли він їм вже не буде потрібен, і ще цілий комплекс можливих супутніх проблем. Без чітко вибудованого бізнесу не буде нового обладнання, локацій, нових зйомок, навчання фотографів, і на цьому все закінчиться. Виграє той, хто зможе зв’язати все воєдино і зуміє підтримувати цю гармонію.

Читайте также:   Тим, хто допоміг узяти нову висоту: Ferrero Rocher випустив святковий міні-фільм

Трохи про труднощі…

Йдеться про майже будь-які, які ви спроможні уявити і з якими стикається будь-який дрібний і середній бізнес. Починаючи від дефіциту оборотних коштів і суворих клієнтів, закінчуючи погано зробленим дахом або збоями зі зв’язком. Насправді основними труднощами я вважаю дві речі: неправильне бюджетування реклами і завищені очікування. Бюджет в області виробництва візуального контенту завжди занижують. Сьогодні мало просто виробляти відмінний продукт. Потрібно ще продемонструвати всі його сильні і привабливі сторони, виділитися серед конкурентів.

Друга проблема – у завищених очікуваннях. За допомогою фотошопу, з вдалим освітленням і з правильно підібраним обладнанням можна зробити що завгодно. Майже. Але якщо людина не ходить в зал, не стежить за собою, відмовляється від візажу перед зйомкою, не проконсультувалася попередньо зі стилістом, не слухає порад фотографа – з неї неможливо буде зробити Аполлона або Афродіту.

Вартість сезонних локацій

Сезонна локація може бути дуже дешевою, буквально в рамках 3000–5000 гривень. Але для цього треба вміти працювати руками і дуже добре уявляти, що ти хочеш отримати. Тобто треба бути одночасно і робочим, і декоратором. А це буває дуже рідко. Якщо ж для створення локації залучається багато хороших фахівців, зі створенням макета, з вписуванням локації в загальний концепт, з покупкою меблів і так далі, то цінник стартує зі 100 000 гривень за одну локацію. Це якщо не дуже розганятися. Це буде, правда, вже не дуже сезонна локація, але приблизно такий порядок цін.

Читайте также:   Призер Канн: в Одесі відбулася прем'єра фільму Ольга французького режисера про українських гімнастках і Евромайдане

За що ви любите свою роботу?

За її різноманітність. Все, чого я навчився за останні 15 років – все знайшло своє застосування тут. І вміння торгуватися, і вміння планувати бюджет, і вміння спілкуватися, чути, розуміти людей, а також наполягати на своїй точці зору, і здатність швидко розбиратися з новим обладнанням, і досвід в SMM і CEO, а також багато чого іншого. Робота повинна приносити задоволення, а механістичність, одноманітність – вбиває. Відповідно, моя робота повинна зробити мене безсмертним. Ну, і в мене є ще один відмінний бонус – я кожен день бачу неймовірно красивих дівчат.

Що б ви порекомендували людині, яка хоче відкрити свою фотостудію?

Дуже уважно вивчити ринок. Дуже ретельно зважити свої сили. Знайти терплячих інвесторів. Відмінно вивчити техніку. Неймовірно ретельно вивчити колег по ринку, щоб визначити їх популярні локації. Відповісти собі, чи готові ви працювати в абсолютно ненормованому графіку, де немає такого поняття, як вихідні, і звикнути працювати в календарні вихідні набагато більше, аніж у будні. Запастися терпінням. Бути готовим вивчати досить складні і різноманітні речі. І потрібно дуже вірити в себе. А ще – не можна боятися ризикувати.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *