Джефф Безос: «Люди повинні колонізувати хоча б Сонячну систему»

На думку найбагатшого жителя Землі і глави Blue Origin Джеффа Безоса, щоб реалізувати свій потенціал, люди повинні колонізувати хоча б Сонячну систему, і першим кроком до цього стане повернення на Місяць, заплановане на 2024 рік.

Свою ідею підприємець обґрунтовує похмурим прогнозом про те, що цивілізація на Землі неминуче зіткнеться з браком енергії. За словами Безоса, вкладення енергоефективність нездатні вирішити проблему глобально:

«Потреби людства в електроенергії невпинно ростуть – в середньому на 3% на рік. Все рухається до того, що в кінцевому підсумку, коли закінчиться місце для будівництва чергової сонячної або вітряної електростанції, ми зіткнемося з нестачею енергії. Це чиста арифметика », – підкреслює бізнесмен.

Читайте также:   У Києві відкрили першу smart-вулицю з безкоштовним Wi-Fi, зарядками для електромобілів, «розумним» освітленням і системою моніторингу повітря

Вихід із ситуації мільярдер бачить в поступовій колонізації космосу: він вважає, що в майбутньому людство рано чи пізно перебереться за межі Землі і буде жити і працювати на величезних космічних станціях – циліндрах О’Ніла, існуючих незалежно від планет або супутників, що мають свою гравітацію і атмосферу, схожі на земні міста і ферми, гори і пляжі. Місткість однієї такої колонії складе мільйон чоловік, при цьому, оскільки ресурси для свого існування «циліндри» будуть черпати також з космосу (наприклад, метали можна буде витягати з астероїдів, а енергію – отримувати від Сонця), людство теоретично зможе побудувати безліч таких поселень і тим самим вирішити проблему перенаселення.

Читайте также:   Рідкісне явище: саморуйнівний астероїд був знатий телескопом «Хаббл»

Особливу роль в освоєнні Всесвіту Безос відводить Місяцю – «небесному тілу, яке стане «трампліном» для майбутньої космічної експансії; багатому на всі необхідні для колоністів ресурси». Так, за задумом засновника Blue Origin, місячний лід, розташований на південному полюсі природного супутника Землі, забезпечить перші позаземні людські колонії водою і, будучи розщепленим на кисень і водень, стане основою для ракетного палива. Серед інших корисних місячних копалин – гелій-3. При цьому завдяки низькій гравітації все, що здобуто на Місяці, можна буде з легкістю направити на Землю і до перших міжпланетним станціям.

«Нам невимовно пощастило, що неподалік від нас є Місяць», – стверджує Безос.

«Містком» ж на Місяць повинен стати посадковий модуль Blue Moon, здатний нести 6,5 тонн корисного вантажу, а також місяцехід і пілотований апарат для повернення на Землю, – про який ми писали раніше.

Читайте также:   Депутати хочуть визнати «зелені» тарифи неконституційними

Читайте також: ТІМ КУК: APPLE КУПУЄ В СЕРЕДНЬОМУ ОДНУ КОМПАНІЮ РАЗ НА 2-3 ТИЖНІ

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *