Що таке Soft skills?

Говорячи про управління проєктами в тому числі й про успішність в менеджменті загалом необхідно розкрити один з основоположних термінів – soft skills.

Я ще жодного разу не бачив нормального, адекватного перекладу цього терміну. Варіант перекладу типу «м’які навички» просто бентежить. Уявіть, що, наприклад, фразу «up to you» вам переведуть як «вгору до тебе». Ось те ж саме і з soft skills. Це не м’які навички! Тому, що кожна уважна людина відразу спитає – а що, є ще й якісь тверді навички? Одним словом, справа не в м’якості, твердості або ще якому завгодно іншому прийменнику. А в чому ж тоді?Тоді, що ж таке soft skills насправді?

Soft skills – це збірний термін, який посилається на безліч варіантів поведінки, які допомагають людям в роботі, а також успішно соціалізуватися. А ми з вами знаємо, що соціалізація – це коли людина взаємодіє з іншими людьми, навіть якщо ця взаємодія відбувається не особисто лицем до лиця, а через інтернет, телефон або навіть через паперові листи. Тобто, soft skills – це хороші манери і риси особистості, необхідні для взаємодії з іншими людьми і побудови з цими людьми хороших відносин. Є і погані риси особистості, погані манери – але вони не допомагають будувати хороші відносини, а отже ми виключаємо їх з набору soft skills.

Читайте также:   Клієнтоорієнтованість - один з головних інструментів розвитку бізнесу

На противагу hard skills, які містять технічні навички і вміння виконувати певні функціональні завдання, soft skills застосовуються в будь-якій індустрії, будь-якій професії, будь-якому виді діяльності і будь-якій взаємодії між людьми. Часто кажуть, що hard skills допоможуть вам отримати інтерв’ю, а ось soft skills допоможуть отримати і зберегти роботу, або навіть створити свою власну компанію.

Soft skills охоплюють хороші усні і письмові комунікаційні навички, здатність співчувати і співпереживати іншим; здатність співпрацювати і вести переговори; готовність розв’язувати проблеми і навички врегулювати конфлікти. Можна говорити, що soft skills – це про здоровий глузд і емоційний інтелект. Також soft skills часто називають навичками роботи з людьми або міжособистісними навичками, що вже помітно ближче до суті цього терміна, ніж «м’які навички».

Ще одна риса входить в набір soft skills – це ситуаційна обізнаність. Це означає, що ви вмієте відстежувати як розвивається ситуація навколо вас, знаєте, вмієте і розглядаєте різні способи реагування на неї такими діями, які дадуть найкращий результат для всіх залучених в цю ситуацію.

Читайте также:   Збільшення масштабів бізнесу

Іншою важливою рисою soft skills є адаптивність або гнучкість, що виявляється в тому, що ви можете однаково добре працювати в різних ситуаціях, а також вмієте перемикатися з однієї ситуації на іншу не розчаровуючись і не перестаючи бути здатним продовжувати успішно виконувати свої завдання.

Здатність бути дипломатичним і поважним, навіть коли присутні якісь розбіжності або конфлікти – ще одна ключова риса з набору soft skills. Ця здатність позначає, що ви здатні зберігати професійний тон і адекватну манеру поведінки навіть якщо ви розчаровані, засмучені або ображені.

Співробітник з сильними навичками міжособистісного спілкування вміє чітко сформулювати свої потреби, свої очікування до команди і оточення, а також уважно вислухати, як інші формулюють свої потреби і очікування. Він так веде переговори з іншими, що у кожного учасника залишається відчуття, що він був почутий і зрозумілий, і все це було зроблено в поважний і професійній манері, навіть якщо учасники не отримують того, про що заявили. У такій ситуації співробітник з сильними міжособистісними навичками розуміє, коли і в який момент можна взяти на себе лідерську роль, а коли варто зупинитися. Розуміє, коли говорити, коли слухати, а коли запропонувати компроміс або консенсус.

Читайте также:   Бренд - важлива складова розвитку компанії

Серйозні компанії дуже цінують співробітників, які вміють правильно формулювати свої думки, коректно і з повагою спілкуватися з іншими, слухати інших, розуміти і приймати (не обов’язково погоджуватися, а приймати) інші точки зору і реагувати на різні ситуації таким чином і такими способами, що не ображають почуття інших людей – все це з великою часткою ймовірності гарантує, що такі люди зможуть добре працювати в команді.

Просунуті керівники вважають дуже цінним наявність таких навичок у своїх технічних співробітників, оскільки часто їм потрібно, щоб ці співробітники могли пояснити щось суто технічне без спрощення і поблажливості, і в такому стилі, щоб було зрозуміло будь-якій людині. Серйозним компаніям дуже важливо, щоб їх технічні співробітники могли розуміти і поважати те, що їх не технічні колеги очікують від їх роботи і їх продуктів.

Компанії вірять, що співробітники, які володіють даними навичками, можуть не тільки давати кращі результати, але ще і допомагають створювати комфортну робочу атмосферу.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 875

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *