Ваша ідеальна прес-конференція. Як проведення впливає на результат

Формат прес-конференцій не тільки «живий», а й продовжує свій розвиток.

Головне — чітко розуміти цілі і завдання заходу і вже під них адаптувати формат зустрічі.

Основне завдання прес-конференції — звернути увагу на новину і добитися суспільного резонансу. Як спосіб зв’язку з громадськістю, такий формат проведення зустрічей — зручне, а головне, звичне для ЗМІ джерело потрібної інформації. Тому PR-менеджери використовують цей інструмент в роботі, знаючи, що крім інформативності виступу, дуже важливу роль відіграє і манера спілкування виступаючого з журналістами.

Місце і день проведення

Згодом ви зможете швидко визначити, чи підходить приміщення для проведення прес-конференцій.

 Мої основні поради такі:

 • відеооператорам заважають дзеркала;
 • гостям та журналістам заважають колони;
 • відкриті вікна і шум вулиці заважають всім.

Варто вибирати просторе і світле приміщення з достатньою кількістю посадкових місць. Обов’язково переконайтеся, що вас буде добре видно і чутно.

Кращі дні для проведення прес-конференції — це вівторок, середа і четвер. П’ятниця не кращий варіант, тому що в другу половину дня п’ятниці менше читають новини. Понеділок також вважається малоефективним днем ​​для проведення такого роду зустрічей.

Призначаючи день, переконайтеся, що в цей день не проводиться подія масштабніше, ніж ваша. Журналістів на всіх не вистачає, тому вони завжди оберуть подію побільше.

Питання часу

Друге питання, яке потребує відповіді до проведення прес-конференції  — це питання часу.

Проведення прес-конференції зазвичай займає від п’ятнадцяти хвилин до години. Однак година  — це вже верхня межа. Так багато часу можна витратити лише по винятковому приводу або якщо з останньої появи на публіці і в ЗМІ пройшло багато часу. Хронологія конференції виглядає таким чином:

 • спочатку має бути установчий виступ, що розповідає про привід прес-конференції;
 • потім йде етап відповідей на питання. Важливо дати відповідь, наприклад, за п’ятнадцять хвилин мінімум на 5-7 питань. Це означає, що у вас є не більше трьох хвилин на запитання. Інакше ефективніше написати статтю і опублікувати її, ніж працювати безпосередньо зі ЗМІ.

Запросіть ЗМІ

ЗМІ можна зачарувати, завоювати або взяти змором. Останнє найпростіше. Перше запрошення відправляйте за тиждень, друге за 3-4 дні до події і не пізніше ніж за добу зробіть контрольні дзвінки. Ви точно будете знати, чи отримали ваше запрошення, нагадайте про себе, а також зможете розрахувати, скільки учасників вам чекати.

Для початку вам потрібні імена людей, з якими ви будете спілкуватися на прес-конференції. Якщо ви не маєте постійного контакту з пресою, почніть з бази даних. 

Складіть анкету:

 • назва видання (каналу);
 • адреса;
 • номер телефону, факсу, e-mail;
 • дні виходу (для ТБ час виходу);
 • прізвище, ім’я, по батькові головного редактора (генерального директора);
 • контактні особи.

Ще корисно запрошувати на прес-конференцію “нежурналістів”, головне щоб вони були в “темі”. Своїми питаннями вони можуть направити хід прес-конференції в потрібне русло.

Прес-реліз

Він потрібен, щоб журналісти отримали “рибу” обговорюваного матеріалу. Маючи на руках прес-реліз, додавши трохи від себе, ЗМІ має готовий до вживання репортаж. У організаторів є гарантія, що дати, події і імена не будуть сфабриковані або перекручені, а основна думка буде передана правильно.

Перший абзац прес-релізу називається “лід”. Він повинен містити найважливішу інформацію. Решта абзаців також повинні бути без води.

Питання та відповіді

Гра, в якій не повинно бути тих, хто програв. Якщо у вас виникло відчуття, що на вас нападають, вам звичайно захочеться дати відпір. Але якщо ви хочете, щоб вас сприймали як професіонала, то від цього доведеться відмовитися.

Якщо з вами не погоджуються, варто “слухати очима”, нехай журналіст відчуває, що ви серйозно вислуховуєте його точку зору. Не варто заперечувати в відкриту, дійте обережно, не показуйте збентеження через задане питання.

Що робити, якщо зовсім немає відповіді на поставлене вам запитання? Тут варто говорити правду. Вкажіть запитувачу термін, в який ви знайдете відповідь і надасте його. Помиляючись, визнавайте помилки, інакше вашими помилками потім будуть “смакувати” журналісти.

Відповіді на питання можуть виправити або зіпсувати враження від виступу. Ось мої невеликі поради:

 • вислухавши питання, дайте собі час для відповіді. Ваша відповідь повинна бути лаконічна і містити всю важливу інформацію;
 • тихо поставлене запитання варто повторити для всіх;
 • не уникайте питання, яке звучить як виклик і пов’язане з бажанням перевірити вашу позицію. Обов’язково відповідайте і зберігайте рівновагу;
 • пам’ятайте — будь-яке питання говорить про те, що виступ слухали.

На завершення

Коли ньюсмейкер говорить присутнім: “Дякую і до побачення”, зустріч не закінчується — журналісти, як правило, підходять до ведучого, щоб дізнатися додаткову інформацію. Тому в умовах відсутності часу постарайтеся знайти можливість відповісти на питання, в крайньому випадку дайте свої контакти для зв’язку в перспективі.

Пам’ятайте про те, що прес-конференція — ваша можливість бути почутими, тому важливо правильно підійти до її проведення.

Читайте также:   Як провести омніканальну рекламну кампанію і не злякати клієнта

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 3

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *