3 способи концентрації на нецікавому завданні

Часто і керівникам, і звичайним співробітникам необхідно вміти концентруватися на певній роботі, навіть якщо вона не цікава, але обов’язкова. Або ж, начальнику необхідно відкинути всі дрібні завдання і приділити свою увагу глобальній проблемі.

Як це зробити, якщо голова забита іншим?

Сьогодні поділюся 3 способами, як взяти під контроль свою увагу і виконати необхідні завдання.

Не будьте багатозадачними

Сьогодні вміння управлятися одразу з декількома, а то я з кількома десятками справ – це нормальне явище, і часто є показником “керівництва”. Насправді, вміння делегувати – передавати робочі процеси іншим людям – визначає справжнього лідера. Ви повинні вміти так організовувати справи і підбирати таких співробітників (партнерів, фрілансерів – не важливо), щоб із легкістю управляти всіма процесами, але прямої участі в них не брати.

Вміння одночасно і вести бізнес, і моніторити бухгалтерію, і записувати вебінари, виступати на курсах, і до всього ще займатися спортом і приділяти час сім’ї – це непідйомна ноша, яка мало кому під силу. Такий шалений ритм життя загрожує емоційним вигоранням і проблемами зі здоров’ям. Тому бути монозадачним – це суцільні переваги як для вас особисто, так і для вашої роботи. Адже коли ви не замислюєтеся про дрібниці, не відволікаєтеся на менш важливі проекти і всю свою увагу і енергію спрямовуєте в одну задачу, ви вирішуєте її швидко і максимально якісно.

Концентрація на одному моменті, саме тут і зараз – ключ до успішного виконання роботи.

Вибирайте дійсно важливе

Те єдине завдання, на якому ви вирішили сконцентруватися, повинно бути найважливішим у вашій роботі. Цей пункт плавно переходить з першого, але є не менш значущим. Уміння правильно вибрати для себе задачу це саме те, що визначає лідера. Ви можете скільки завгодно працювати над упаковкою і дизайном, доставкою і клієнтським сервісом, але якщо сам ваш продукт вимагає доопрацювань, усі ваші зусилля будуть марними. Виберіть головне, і всю увагу приділіть йому!

Проблеми вимагають рішень

Одним зі способів змусити себе зосередитися на завданні – це зробити з нього проблему. Почуття небезпеки, нехай і не реальної, завжди провокує викид адреналіну і може посприяти у вирішенні завдання. Спробуйте побачити це зі сторони: уявіть, що у вас зламалася машина, а вам треба на ній їздити. Так, ви можете почекати з ремонтом, можете придумати тимчасове рішення, можете повільніше їздити і на менші відстані, але поки ви не полагодите її у майстра, у вас завжди є небезпека заглухнути прямо посеред дороги, або ще гірше.

Лайфхак: думайте як бігуни

У професійних спортсменів, особливо бігунів, є одна вправа. Вона допомагає їм боротися зі втомою під час занять або змагань і доходити до фінішу. Поки вони з усіх сил викладаються фізично, вони представляють себе в зовсім іншому місці, і часто – на пересіченому фініші з кубком в руках. Інші думають про улюблений серіалі. Або про рожевого слона – чим не приманка для уваги. Суть вправи в тому, щоб не думати, як вам зараз складно і незручно, а повністю переключити думки на щось інше. Приділивши хвилину чомусь цікавому і захопливому, ваш мозок знову “збере себе докупи” і ви зможете перевести концентрацію в потрібне вам русло. Успіхів!

Читайте также:   5 принципів успішної командної роботи

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *