Вакансія мрії, або як закрити посаду за тиждень

Іноді навіть на найкращу вакансію компанія отримує мало відгуків, а багато з них відсіваються на етапі співбесіди. В чому проблема? Адже якщо місце в хорошій компанії і з перспективою росту не має попиту, десь точно є проблема. Дуже часто вона знаходиться в самому описі вакансії. Сьогодні розповім, як презентувати вакансію на ринку так, щоб отримати максимальну кількість відгуків і від найвідповідніших претендентів.

Опис

Для того щоб у вас був вибір серед кандидатів на місце, потрібно “продати” його. Так, одним із принципів залучення співробітників є звичайна психологія продажів. Спробуйте зробити опис місця привабливим не з вашої точки зору, а з точки зору претендента. Вкажіть переваги вакансії, її плюси, вигоди для людини. А вже після цього обов’язки, потім вимоги і умови. Таким чином, ви спершу створите “цінність” цього місця, і тільки потім позначите ціну.

Намагайтеся називати посаду максимально точно – не просто “менеджер з продажу”, а вкажіть, що саме вам потрібно продавати. Адже продавати оптом промислову хімію і продавати дитячі речі це зовсім різні поняття. І якраз від таких дрібниць і залежить, хто буде відгукуватися на вашу пропозицію. Також в назві вакансії можна вказувати напрямки через слеш: трафік-менеджер/таргетолог. Так зможете охопити більше потенційно придатних людей.

Розкажіть про компанію і про ваші основні принципи. Не копіюйте опис з сайту, адже він націлений не на співробітників, а на клієнтів. Опишіть вашу фірму так, щоб людині захотілося з вами працювати. “Офіс в центрі міста” це досить розпливчаста фраза, а ось “Сучасний офіс в скандинавському стилі, окрема кухня та лаунж-зона для перерв” це вже більш привабливо для сучасних співробітників. Також намагайтеся використовувати точні дані про ваші досягнення – це допоможе претенденту зрозуміти його/її перспективи в компанії і краще зрозуміти ваш стиль ведення бізнесу.

Умови

Важливий пункт – вигоди для здобувача. Тут вже постарайтеся викласти все по повній, щоб баланс робота-віддача відразу виглядав справедливим. Чим більше потреб людини ви зможете закрити в даній вакансії – зручність, комфорт, зарплата, бонуси, можливості, перспективи і так далі – тим більше кандидатів відгукнуться. Тільки починати варто саме з кар’єрних можливостей, інакше ризикуєте отримати дюжину кандидатів-любителів зручних офісів і легких завдань.

Невелика підказка – пункт про вигоди здобувача повинен бути більше ніж пункти про вимоги та обов’язки разом узяті. Для цього намагайтеся уникати очевидних пунктів з приводу відповідальності і пунктуальності. Чим точніше ви дасте опис кожного пункту вакансії, тим краще.

Вимоги

Давайте максимально чіткий опис того, чого чекаєте від співробітника, і які обов’язки будуть на ньому. Чим краще людина зрозуміє, якого рівня знань і умінь від нього чекатимуть, тим швидше ви зможете знайти саме свого фахівця. Ті люди, які люблять підвищувати свій рівень знань і умінь, пробувати нове і розвиватися – їх не налякали трохи складнішими завданнями, ніж ті що вони вже виконували. Вимоги повинні бути цікавими, але справедливими і реалістичними.

При описі вимог до кандидата не варто забувати про ті дрібниці, яким можна навчити відповідного співробітника, якщо він підходить за іншими параметрами. Опис вимог може відлякати трохи менш досвідчених претендентів, але адекватні претенденти самі не захочуть працювати там, де у них зовсім немає знань і досвіду. А ось невідповідність вашим “обов’язковим вимогам і досвіду” точно не допоможе справі.

Пункт про зарплатню варто відзначити окремо. За можливості, завжди вказуйте суму зарплати. Якщо цього не робити, то частина здобувачів можуть подумати, що ви не називаєте зарплату бо вона нижча за ринкову, інші будуть відгукуватися просто тому, що вони відгукуються на всі відповідні пропозиції. Якщо не маєте можливості вказати точну суму, вкажіть діапазон або мінімальну стартову зарплатню. Не варто нехтувати очевидними пунктами – оплачувана відпустка, страховка, безкоштовні курси англійської, обіди, фітнес в будівлі і інші бонуси будуть незаперечною перевагою в порівнянні зі звичайною “зп від $400”.

Підсумок

Пишіть по суті і чесно, не завищуйте ваші вимоги, більше уваги приділяйте вигодам і перевагам вакансії, ніж обов’язкам і вимогам. Навчити тямущого новачка простіше і вигідніше, ніж мати справу з досвідченим, але важким і вимогливим фахівцем в багатьох випадках. Чим більше фактів і конкретної інформації, тим краще.

Всім успіхів!

Читайте також: 5 ТИПІВ КАНДИДАТІВ, ЯКИХ НЕ ВАРТО ПРИЙМАТИ НА РОБОТУ

Читайте также:   9 рад на 2019 щоб досягти успіху в бізнесі

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.