Як грамотно сформувати ТЗ в Відеопродакшн

Як грамотно сформувати ТЗ в Відеопродакшн

Сумна статистика явно говорить про те, що більшість замовників поняття не мають про те, чого саме вони хочуть – ані для себе, ані для свого бізнесу. Тому, на жаль, питання і завдання від таких людей не несуть в собі практично ніякого смислу. А так як створення відеоролика це абсолютно конкретна робота, яка вимагає певного рівня професіоналізму, то і ТЗ повинно відповідати.

Сьогодні я навчу вас, як правильно і зрозуміло описати свої цілі і можливості так, щоб на виході з Відеопродакшн відділу ви отримали найкращий продукт і змогли використати його повний потенціал в бізнесі.

Ось перелік мінімуму необхідної інформації, без якої вам не зможуть дати ніякої зрозумілої відповіді:

  • ідея
  • приклади;
  • хронометраж відео;
  • дедлайн;
  • майданчик для показу;
  • бюджет.

Розповім докладніше про кожен з пунктів, і чому всі вони так важливі

Ідея

Основна ідея відео часто відкриває найбільш повну картину того, скільки роботи знадобиться для реалізації. Скільки знадобиться акторів? Реквізиту? Складність пост-обробки? Також приблизний сценарій відразу підкаже план реалізації продукту.

Приклади

Читайте также:   Коли і навіщо варто наймати smm-менеджера

Якщо ви думаєте, що в Відеопродакшені сидять люди, які живуть рекламою і знають всі можливі прийоми і стилі, то ви неймовірно помиляєтеся. Їх ритм роботи і потік проектів просто не дозволяє тримувати в голові все, над чим вони прямо зараз не працюють. Тому кажучи “ну ось як у Лакост було відео” – це провальний крок і показує вас як непрофесіонала, який сам не знає чого хоче.

Прикріпивши до листа кілька прикладів вподобаних вами робіт (не важливо, звідки вони і що саме показують), ви відразу даєте людям зрозуміти чого очікуєте, і отримаєте адекватну відповідь.

Хронометраж

Ідеальний варіант – коли ви чітко розумієте, що вам потрібно відео рівно на 3 хвилини. Або 1. Головне – позначити межі, це відразу спрощує роботу і відсікає всі зайві питання, які безумовно виникнуть в процесі роботи.

Дедлайн

Читайте также:   Як скласти ТЗ дизайнеру

Будь-яка робота над створенням відео займає певний час. Якщо ваш проект складний і ви хочете отримати якісний продукт, то на розробку може піти до кількох місяців, тому якщо у вас є дедлайн, відразу повідомте про це. Є ймовірність того, що вашу ідею доведеться кардинально змінювати для того, щоб встигнути за графіком.

Пам’ятайте, що виробництво відео поділяється на кілька етапів: підготовка, зйомка, пост-продакшн. І кожен з них може займати тижні.

Майданчик для показу

YouTube – це універсальний майданчик для показу реклами, але далеко не єдиний. Вам необхідно заздалегідь знати, куди ви плануєте запускати відео, адже в кінцевому рахунку його будуть підганяти під певні параметри.

Також ніколи не забувайте про тип пристроїв, на яких буде вестися трансляція. Адже екран смартфона і широкоекранний телевізор істотно відрізняються.

Бюджет

Створювати якісні ролики – справа не дешева, особливо якщо ви прагнете якості. Тому для початку переконайтеся в тому, що у вас є певний виділений бюджет для цього. Часто буває так, що у відділ продакшн дзвонять з компанії або агентства і просять розповісти про пропоновані послуги. Звичайно, менеджер ввічливо відповідає на всі питання і підходить до головного – запитує про бюджет потенційного ролика, і тут починається “найвеселіше”. Зазвичай говорять про те, що “корпоративна етика не дозволяє обговорювати подібні питання” – і просто просять запропонувати живі варіанти для “нормального” бюджету. Після детальних обговорень, менеджеру кажуть що “все дорого” і треба вкластися в певну суму. Після такого звернення можна відчути як менеджер трохи “охолов”. Цікаво, чому так?

В кінці хотілося б сказати, що в даному питанні, як і в будь-якому бізнес-проекті, необхідно бути максимально інформативним щодо своїх бажань і можливостей, інакше успіху вам не бачити. Чим повнішу інформацію ви надасте – тим якісніше послугу отримаєте. Ось і вся таємниця.

Читайте також: 5 МІФІВ ПРО МАЙБУТНЄ РОБОТИ

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.