Модельний бізнес: міфи та реальність

Світ моди – суперечливий і загадковий. У всякому разі, так думає більшість. Чому так відбувається? Може, через незнання, може через панування стереотипів, а може через страх або заздрість. Давайте розглянемо тринадцять найпоширеніших міфів про модельний бізнес, з більшістю з яких мені довелося зіштовхнутися особисто.

Міф 1. На роботу як на свято

Бути моделлю цікаво, але важко. Ви маєте уявлення про процес зйомки та її тривалість? Дванадцять годин на день з півгодинною перервою вважається нормальним. Як би ви себе почували, якби вам потрібно було потрапити в 15 різних точок на карті великого міста, розташованих в різних районах, без вільного володіння мовою і будь-якого подання про транспортні комунікації? Легко? І діставшись до потрібного місця ви повинні дуже добре виглядати й вдало позувати. Зйомки проводяться не обов’язково в студіях. Буває, що потрібно рекламувати купальники при температурі +12. Що поробиш, готуй сани влітку, а воза – взимку. Купальники за цим же принципом показують задовго до того, як всі роз’їдуться на курорти. Нерідко буває, що доводиться показувати шуби до п’ят в літню спеку, оскільки замовником виступає хутряний салон, який закупив партію шуб в кредит і хоче якомога швидше все розпродати. Вам все це ще здається легким відпочинком?

Але вас ніхто не збирається лякати. Робота моделі – це зустріч з цікавими людьми, поїздки в різні країни, в тому числі екзотичні, знайомства із зірками… Подобається?

Міф 2. Бути моделлю – вести аморальний спосіб життя

Коли модель прийшла в агентство – вона вже продала себе, точніше реалізувала свою красу, вміння, навички та, головне, харизму. Їй за це заплатили не тільки грошима, а й визнанням, можливостями… На цьому торгівля самою моделлю завершена. Тепер сама модель прагне продати якомога більше товару, який вона рекламує (одяг, аксесуари, парфумерія тощо). Реклама дає можливість всім відчути те, що можна відчути, тільки володіючи таким товаром. А якщо цим займеться дівчина або хлопець неземної краси, то на такий товар швидше звернуть увагу. А скільки товару зможе продати модель з синцями під очима після клубної ночі, в’ялим обличчям від сигаретного диму, набряками після алкоголю, та й взагалі маючи несвіжий вигляд? Вам сподобається такий товар? Швидше, він відлякає покупців. Тому клієнти віддають перевагу дівчатам, які мають здоровий і свіжий вигляд.

Міф 3. За кордоном моделей чекає сексуальне рабство

Власне, чому потрібно їхати за кордон? Річ у тому, що в країнах СНД модельний бізнес розвинений слабо. Замовників у нас мало, їх платоспроможність залишає бажати кращого, добре оплачуваної роботи у моделей мало, а значить, менше можливості набути досвіду і побудувати кар’єру. Зате у нас набагато більше, ніж на Заході красивих дівчат, що забезпечує попит на наших моделей. На Заході моделінг набагато старше, більше замовників, роботи, гонорарів, перспектив… Може здатися парадоксальним, але моделі за кордоном відчувають себе більш безпечно, ніж в СНД. Ви впевнені, що в разі непередбачених обставин поліція захоче вам допомогти? Смішно. А ось в Туреччині, наприклад, поліція користується повагою, закон поважають і багаті, і чиновники. Якщо ви працюєте за контрактом, перебуваєте в країні легально, то поліція змусить виконати замовника всі умови. Суд там апріорі не продажний!

Закордону боятися не варто. При підготовці дівчинки на роботу в закордонному агентстві вона отримує юридично оформлену гарантію власної безпеки. Вона може підтримувати постійний зв’язок з родиною, тому що місце проживання, як правило, обладнано wi-fi. За її знаходження в іншій країні відповідає агент, якому вона може поскаржитися в разі непорозумінь. Таким чином, поїздка за кордон – це щасливий шанс потрапити в центр індустрії моди, стрімко піднятися вгору, отримувати пристойні гонорари, побачити безліч цікавих куточків нашої планети!

Міф 4. Все вирішує ліжко

Читайте также:   Кайлі Дженнер запускає свій бренд купальників і вже показала першу модель бікіні

У замовника є конкретний проєкт, для якого йому треба, припустимо, зеленоока брюнетка. Якщо ви синьоока блондинка, переспите з ним хоч 20 разів – ви не станете тим, хто потрібен, ваш типаж не підходить, вас не візьмуть! Точно так же з агентствами. Роботодавець оцінює ваше вміння ходити, позувати, а не… (далі без коментарів). 

Ліжко нічого, крім особистих відносин, не вирішує. А робота і особисте життя – зовсім різні речі. Більш того, не сильно чоловіки-роботодавці та прагнуть затягнути модель в ліжко, їм це не вигідно.

Міф 5. Всі моделі стають повіями

Як і будь-який інший бізнес, модельний часто перетинається з криміналом. З іншого боку, будь-яка організація, що надає послуги еротичного характеру, називає своїх співробітниць (по суті, повій) масажистками, моделями, щоб підвищити свій статус. Найчастіше дівчата з модельного бізнесу переходять в інші, вважаючи, що там робота легше і заробіток більше. Іноді це правда, але що за цим ховається?

Навколо справжніх моделей постійно тиняються сутенери і організатори ескортних послуг, оскільки для них важливі ті якості, якими володіють дівчата. Ось і вся близькість модельного бізнесу з проституцією. І тільки від моделі залежить, чи погодиться вона «підзаробити» або віддалитися від цього виду діяльності. Примусити її ніхто не може, кожен сам творець своєї долі.

Як правило, хороші агенти зацікавлені в тому, щоб захистити підопічних від сумнівних контактів: змінюють справжнє прізвище, замість номера телефону моделі залишають свій, при необхідності все роз’яснюють. Все інше – справа вибору моделі.

Міф 6. Моделі постійно голодують

Харчування, як відомо, обов’язкова складова здорового способу життя. При порушеному режимі харчування модель не зможе мати гарний вигляд. Крім того, вона не матиме сил бігати по кастингах і презентаціях, які бувають по 12-15 разів на день. Це неможливо фізично. Іноді моделям доводиться харчуватися у фаст-фудах, так як не вистачає часу і грошей на кращу їжу.

Міф 7. У моделей грошей кури не клюють

Перш ніж виїхати за кордон, дівчинка відвідує кастинги (іноді 10-15 на день!), організовані різними агентствами. Щоб фінансово забезпечити участь моделі (харчування, проживання, проїзд і т.д.) агентство платить за неї в борг. Ці гроші модель повинна відпрацювати. Часто складається так, що дівчинка в результаті терпить збиток, тобто і гроші не відпрацьовує і залишається повинна. Це драматичний шлях до вершини. Його чомусь не люблять обговорювати, вже перебуваючи там. Обговорюють тільки резонансні події: успіх, багатство, дорогі покупки тощо. Іноді моделі за роботу зовсім не платять. Вона просто набуває досвід. Так що, якщо дівчина не має своїх спонсорів, живе не як суперзірка.

Міф 8. Модель повинна бути красивою

Загальноприйняте поняття краси й краса в модельному світі – різні. У світі моди є свої правила. Наприклад, пишні стегна, які по-різному оцінюють навіть в різних країнах, в моделінгу вважаються перешкодою. Дівчина може просто не влізти в одяг на показі. Основа образу моделі – її обличчя. На ньому творять, тому воно повинно бути нейтральним. Красиве, яскраве обличчя зможе створити тільки один образ, а модель повинна реалізувати кілька образів протягом одного дня або навіть одного перегляду. Занадто висока дівчина в житті може терпіти глузування, але на подіумі їй не буде рівних. Те ж і з грудьми: великі груди, такі приваблива поза світом моди, можуть зробити образ обваженим. Є ще безліч моментів, які неможливо перерахувати в рамках цієї статті. Втім, бувають досить часті збіги, коли красивий образ у дівчини як на подіумі, так і в житті з’єднуються.

Міф 10. Моделі дуже дурні

Ви ще вірите в той стереотип, що жінка може бути або розумною, або красивою? Дурна красуня може тільки яскраво блиснути, відпрацювати максимум один сезон і … все. Моделінг – складний бізнес, де є взаємини зі співробітниками, партнерами й клієнтами, безліч юридичних і фінансових питань, правила і критерії.

Модель не може бути дурною, тому що не зможе себе подати та отримати контракт. Зовнішні дані – далеко не запорука успіху.

Міф 11. 25 – кінець кар’єри

На долю кар’єри впливає не біологічний вік, а й зовнішній вигляд. Озирніться навколо: багато і у 20 років виглядають як у 30, а багато і в 40 користуються популярністю. Все дуже індивідуально. Модель, яка записується свіжо і здорово, сама визначає термін завершення кар’єри. Якщо в 30 років ви користуєтеся популярністю у клієнтів – сміливо працюйте.

Люди, які працюють у світі моди, нечисленні, тому всі міфи виходять від тих, хто не має відношення до моделінга.

Міф 12. Моделі одягаються дорого

Часто так буває, що модель створює такий вдалий образ, що замовник показу дарує їй цей одяг. Іноді гардероб дістається моделі замість грошей. Так буває, якщо річ прет-а-порте. Ексклюзив від Діор вам ніхто не віддасть!

На кастинг одягаються так, щоб була видна фігура, тобто просто і зі смаком. Про дорогі речі розмови бути не може. Тоді звідки ж ґрунт у цього міфу?

Міф 13. Моделі живуть в шикарних апартаментах або особняках

Саме так і буває, коли модель стала визнаною і увійшла в список ТОП. Тоді її доходи можуть забезпечити подібне житло. Але на початку професійного шляху дівчинки живуть на квартирі агентства або на знімній, вартість оренди віднімається з їх майбутніх доходів. Квартира зазвичай економкласу, живуть по 3-5 осіб. Це нормально.

Навряд чи все це легко буде зрозуміти людині, яка далека віл світу моди і від розуміння його механізмів. Більшість людей живуть стереотипами. Поганого в цьому нічого немає, важливо – не боятися через них не потрапити у світ моделей. Дорогу здолає той, хто йде, а не плететься за чутками. Слухайте своє серце і розум, а не плітки невдах, що виправдовують міфами свою ущербність.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 4

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *