Віспа мавп: наскільки вона небезпечна і чи варто її боятися насправді

Варто нам забути про коронавірус і зняти медичні маски, як у світі став поширюватися новий вірус віспи мавп, який раніше ніколи не виходив за межі країн-ендеміків (тобто тих, в яких вони мешкають).

На сьогоднішній день відомо більше ста підтверджених випадків захворювання в 12 країнах, які не є ендемічними по віспі мавп. Найбільша кількість випадків у Великій Британії, Португалії та Іспанії. Випадки захворювання також зареєстровані у Бельгії, Франції, Італії, Швеції, Німеччині, Нідерландах, США, Канаді та Австралії.

Вірус віспи мавп відноситься до того ж сімейства, що включає віруси натуральної віспи. Хвороба, що викликається цим вірусом, називається віспою мавп і відноситься до особливо небезпечних інфекцій.

Читайте также:   Український авіаперевізник чекає "відмаху" МОЗ для евакуації українців із Китаю

На сьогоднішній день у світі зареєстровано близько 100 випадків цього захворювання. Як правило, ця інфекція не передаються від людини до людини. А якщо це відбувається, то CDC (Centers for Disease Control and Prevention) вважає, що це можливо переважно через великі дихальні краплі.

Вірус віспи мавп існує у природі. У його передачі й у першому випадку виникнення, скоріш за все, винні африканські гризуни, заведені до Північної Америки.

Основний спосіб передачі – це прямий контакт з біологічними рідинами, з виділеннями з уражень шкіри та прямий контакт від людини до людини між брудною білизною, предметами загального користування тощо. Аерозольний шлях від людини до людини ще досліджується. Навіть якщо цей шлях існує, то він менш ефективний і хвороба менш заразна, ніж інші вірусні захворювання, які передаються переважно повітряно-кабельним шляхом.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 9

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *