Американські дослідники не виявили свідчень того, що гаджети і соцмережі можуть шкодити психіці підлітків

Стурбовані батьки по всьому світу впевнені, що смартфони, комп’ютери і соціальні мережі шкодять їх дітям. Однак наукові дослідження не підтверджують цих побоювань. Новий аналіз, проведений командою з Каліфорнійського університету в Ірвайні, також не виявив доказів того, що захоплення гаджетами шкодить підліткам.

Як повідомляє Science Daily, фахівці опитали близько 2000 підлітків у віці від 10 до 15 років, які належать до різних расових груп і чиї сім’ї мали різні статки, про те, скільки часу вони проводять перед екранами пристроїв. Потім 400 з них обстежили більш докладно: протягом двох тижнів випробовувані щодня звітували про час, витрачений на гаджети, характер використання гаджетів (наприклад, для навчання або для листування в соціальних мережах), а також свій психічний стан.

Читайте также:   Японцы хотят построить деревянный небоскреб

Дослідники намагалися знайти кореляції між інтенсивністю використання пристроїв і довгостроковою ймовірністю психічних розладів. Крім того, вони перевіряли, чи може надмірна увага до гаджетів у певний день погіршити психічний стан.

В обох випадках команді не вдалося підтвердити, що захоплення гаджетами може завдати шкоди. Більш того, деякі підлітки почувалися краще, коли проводили більше часу в соціальних мережах і отримували більше повідомлень.

Таким чином, зв’язок між смартфонами і ризиком психічних розладів, в який вірять багато батьків, в черговий раз не виявлено. За словами вчених, дорослим пора перестати сперечатися про шкоду сучасних технологій. Замість цього краще проводити з дітьми більше часу і підтримувати їх.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *