Відкриття вчених дозволить пацієнтам з пошкодженим голосовим апаратом «заговорити» своїми голосами

Згенерована на комп’ютері мова вже сьогодні позбавляє від німоти пацієнтів, чий голосовий апарат виявився пошкоджений через травми або хвороби. Проблема в тому, що новий голос, як правило, не має нічого спільного з колишнім, також він донезмоги «роботизований», через що пацієнти і їхні близькі можуть відчувати дискомфорт. Однак незабаром ситуація зміниться.

Так, у США відкрився перший у своєму роді центр, головна мета якого — зберегти голоси пацієнтів, щоб після того, як вони втратять здатність говорити, вони могли знову використовувати їх в повсякденному житті. Його створення стало плодом спільних зусиль Північно-Східного університету в Бостоні та стартапу VocaliD. Відзначимо, що ця компанія відома тим, що створює для людей з проблемами голосового апарату унікальні голоси, об’єднуючи за допомогою технологій машинного навчання ті звуки, які пацієнти можуть видавати, з максимально схожими на них голосами добровольців, які погодилися «пожертвувати» свій голос для спеціального «банку голосів».

Читайте также:   На зубок: Брекети - запорука здорової посмішки

Нова ініціатива професора Рупал Пателі, засновниці VocaliD, покликана зробити штучний голос не просто «схожим» на голос пацієнта, а повністю йому ідентичним. У відкритому при Північно-східному університеті центрі люди, які в майбутньому можуть стати німими, можуть завчасно записати свій голос, щоб згодом, коли здатність говорити буде втрачена, фахівці стартапу інтегрували його в програмному забезпеченні для синтезу мови.

Патель відзначає, що компанія вже дозволяє людям записувати свої голоси у себе вдома до того, як вони позбудуться можливості говорити. Разом з тим, багато клієнтів, на жаль, не мають відповідного устаткування, а постійно перевозити орендовані установки для звукозапису занадто витратно. Відкриття центру покликане розв’язати ці проблеми та зробити технологію більш доступною.

Читайте также:   Помер відомий інформатик, який придумав функції "копіювати-вставити"

Цікаво, що підхід, який використовується VocaliD, – це не просто нарізка і подальше об’єднання аудіофрагментів. На першому етапі пацієнти записують власний голос на протязі 2-3 годин. Наприклад, це може бути декламація віршів чи оповідань. На основі цих записів розробники потім тренують алгоритм машинного навчання, який в результаті набуває здатність генерувати мова, схожу з голосом пацієнта, причому вимовляти він може будь-яке слово, в тому числі ті, які відсутні на оригінальному записі. На останньому етапі фахівцям залишається просто завантажити цифровий голос на смартфон або інший пристрій, за допомогою якого штучний інтелект буде озвучувати набрані людиною фрази.

За словами Патель, технологія швидко вдосконалюється. Цифрові голоси все більше нагадують оригінал, і в даний час дослідники працюють над створенням фільтрів для імітації інтонування. Крім того, вони хотіли б, щоб голоси дорослішали та старіли разом з носієм. Поки команда не навчилася перетворювати голос дитини в голос підлітка або дорослого, однак перетворити його в голос трохи підріс дитини вже можливо.

Читайте также:   Microsoft выпустит браузер для Apple

Послуга записи голосу безкоштовна, проте створення цифрового голосу обійдеться в $ 1499. Протягом першого року плату з клієнтів стягувати не будуть. Зберегти свій голос в клініці може будь-хто, але фахівці віддають пріоритет тим, хто ризикує вже найближчим часом втратити здатність розмовляти.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *