Facebook боротиметься з дезінформацією щодо вакцинації в інтернеті

У відповідь на пошукові запити, що стосуються вакцинації, соціальна мережа Facebook почала першим результатом видачі показувати посилання на сторінку ВООЗ з відповідною інформацією. У разі, якщо запит прийшов з США, видається посилання на сторінку американського Центру з контролю і профілактики захворювань. Аналогічні зміни були реалізовані в соціальній мережі Instagram, яка належить Facebook.

Відзначимо, що відмова від вакцинації дітей в останні роки набула такого масштабу, що на проблему почали звертати увагу міжнародні організації та уряди різних країн. За даними ВООЗ, через відмову від щеплень захворюваність на кір в Європі у 2016-2018 роках зросла в 14 разів, а кількість смертей від цієї хвороби — в п’ять разів. Не менш тривожну тенденцію демонструють відомості UNICEF, згідно з якими, число випадків захворювання на кір в перші три місяці 2019 року зросла на 300% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. На початку цього року ВООЗ назвала відмову від вакцинації серед 10 головних загроз здоров’ю людства.

Читайте также:   "Британський" штам коронавірусу виявився небезпечнішим, ніж передбачалося

Неперевіреної інформації щодо щеплень в інтернеті стає все більше, тому на початку 2019 року спочатку один з конгресменів, а потім Американська медична асоціація розіслала листи директорам найбільших інтернет-компаній США. У них компанії питали, що вони роблять для боротьби з дезінформацією на своїх сайтах. Після цього YouTube прибрав рекламу з відео і каналів, які виступали проти щеплень; Amazon видалила фільми з дезінформацією про щеплення зі свого стрімінгового сервісу і перестала продавати деякі книги відповідної тематики. Соцмережа Facebook, у свою чергу, знизила релевантність сторінок груп противників вакцинації в пошуковій видачі та перестала рекомендувати їх користувачам.

Минулого тижня сервіс Pinterest у відповідь на пошукові запити про вакцинацію і вакцинах почав видавати тільки інформацію від організацій охорони здоров’я, таких як ВООЗ та Американська академія педіатрії, або обмежуватися дисклеймером із зазначенням звернутися з цього питання до своєї організації, яка вас лікує.

Читайте также:   7 плюсов от употребления грейпфрута

Тепер до Pinterest приєдналася соціальна мережа Facebook. З 4 вересня у відповідь на запити про вакцинацію її внутрішня пошукова видача стала показувати першим рядком посилання, що веде на сторінку ВООЗ з інформацією про щеплення. Якщо пошуковий запит був зроблений користувачем з США, спочатку видається адресу сторінки Центрів по контролю і профілактиці захворювань. Поки нововведення працює тільки для англомовних запитів. Користувачам Instagram, у свою чергу, при пошуку постів з використанням хештега «#vaccine» видається вікно з посиланням на інформаційний ресурс ВООЗ.

І представники ВООЗ, і представники американського регулятора заявили, що вони вітають рішення Facebook.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *