Windows 95 виповнилося 25 років

На цей тиждень випала кругла дата, пов’язана з Windows – вчора, 24 серпня, виповнилося рівно 25 років з моменту релізу Windows 95, одного з найважливіших і довгоочікуваних продуктів Microsoft.

Випуск Windows 95 супроводжувався масштабною рекламною кампанією (за багатьма оцінками – найбільшою в історії ПО), включаючи рекламний ролик з піснею Start Me Up (натяк на кнопку «Пуск» – Start) у виконанні Rolling Stones. Стартову мелодію, музичний вступ, який супроводжує повне завантаження Windows 95, написав відомий композитор Брайан Іно. Microsoft навіть найняла Дженніфер Еністон і Метью Перрі для створення годинного кіберсіткома про Windows 95, а ПО виявилося настільки популярним, що за перші п’ять тижнів було продано 7 мільйонів копій.

Читайте также:   В Давосі підписали угоду щодо реалізації грандіозного енергетичного проекту в Україні

Windows 95 – це часи, коли комп’ютерні ентузіасти вибирали між Pentium і 486, дисками IDE і SCSI, двошвидкісними CD-ROM і звуковими картами Sound Blaster. Microsoft додала в Windows 95 безліч нововведень, включаючи нову кнопку «Пуск», яка супроводжує нас до цього дня, а також меню і панель завдань, які значно спростили пошук додатків і навігацію в операційній системі. Покращення багатозадачності та графічний інтерфейс були великим кроком вперед в порівнянні з Windows 3.1 і часом MS-DOS, але тоді інтерфейс багато в чому нагадував Macintosh і OS / 2.

Але не «Пуском» єдиним – крім 32-розрядних додатків на основі API Win32 в Windows 95 також з’явилася підтримка довгих (до 256 знаків) імен файлів, що в ті часи значно спростило іменування документів. Ще однією важливою особливістю стало впровадження системи Plug and Play для автоматичного виявлення і установки драйверів устаткування. Реалізація в Windows 95 часто жартома називалася Plug and Pray – на ранній стадії впровадження траплялися численні помилки розпізнавання обладнання.

Читайте также:   NASA опублікувало знімок «Поле спадщини Хаббла»

Microsoft також представила в Windows 95 першу реалізацію ідеї синхронізації даних між декількома комп’ютерами. Функція My Briefcase призначалася для синхронізації файлів між ноутбуком і  комп’ютером, а в сучасних версіях Windows все це працює в хмарі на базі Microsoft OneDrive.

Спочатку Windows 95 продавалася на 13 дискетах в спеціальному форматі DMF (Distribution Media Format, ємність 1,68 МБ, що дозволило скоротити кількість необхідних дискет з 15 до 13) або на компакт-дисках (CD-версія включала багато корисних додаткових файлів). 31 грудня 2001 року Microsoft припинила підтримку Windows 95. Але навіть сьогодні ентузіасти згадують про неї частіше, ніж про будь-який інший ОС сімейства. Буквально недавно в Minecraft з’явилася можливість зібрати ПК на Windows 95. Також ентузіасти раніше запускали Windows 95 на Apple Watch і перетворювали її в окремий додаток, який можна завантажити і встановити на macOS, Windows і Linux.

Читайте также:   У Японії винайшли телеекран, який може передавати смак їжі

 

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 623

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *