Володимир Омелян: на наступний день після прийняття відповідних законів, ми можемо починати переговори з Tesla

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян збирається провести повноцінні переговори з Tesla з приводу будівництва їх першого європейського заводу в Україні. Правда, для цього спочатку необхідно прийняти у Верховній Раді закони №8159 та №8160 про створення ринку електромобілів, зарядок і батарей до них, а також видобутку літію і супутніх елементів. Відповідний пост з’явився на facebook-сторінці міністра.

«Ми можемо чудово співати, жартувати, дискутувати і т.д. А можемо проголосувати в парламенті за два закони 8159, 8160 про створення ринку електрокарів, чарджерів і батарей до них, видобутку літію і супутніх елементів. І на наступний день почати повноцінні переговори з Тесла з будівництва їх першого європейського заводу в Україні »- зазначив Володимир Омелян.

Міністр також зазначив, що вікно можливостей з’являється на короткий період і тільки для тих, хто готовий їм скористатися.

«Ці закони дають інвестору кращі умови в світі, а Україна – шанс створити з нуля високотехнологічну експортоорієнтовану нову галузь економіки. Як п’ять років тому зародилася IT, десять років тому – сільське господарство, так і зараз ми маємо унікальну можливість виробляти електрокари масово і перестрибнути з ери тепловозів в еру транспортних засобів нового покоління» – підсумував Міністр інфраструктури.

Володимир Омелян нагадав, що недавно Ілон Маск висловив серйозну стурбованість з приводу прогнозованого браку на ринку необхідних обсягів ключових компонентів електробатарей, таких як літій, нікель і мідь, натякаючи на те саме вікно можливостей і солідні запаси необхідних елементів у надрах України.

Ще в 2017 році міністр інфраструктури Володимир Омелян презентував у Верховній Раді «Концепцію розвитку ринку електротранспорту в Україні» і поставив досить амбітну (але вже явно нездійсненну) мету до 2020 року отримати частку електромобілів у загальних продажах авто в Україні на рівні не менше 15%. Рік тому міністр вже збирався вести переговори з Tesla, а жителі Тернополя навіть пропонували віддати Ілону Маску будівлю текстильної фабрики «Текстерно» для створення на її основі першої української Гігафабрики.

Читайте також: В TESLA НАГАДАЛИ СПІВРОБІТНИКАМ ПРО НЕПРИПУСТИМІСТЬ ВИТОКІВ КОРПОРАТИВНОЇ ІНФОРМАЦІЇ. ПРО ЦЕ СТАЛО ВІДОМО В РЕЗУЛЬТАТІ ВИТОКУ

Читайте также:   Кролик за $91 мільйон: як вчора пройшов аукціон Christie's у Нью-Йорку

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 61

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *