Ефект на $ 2 млрд: через коронавірус в Монако скасували найбільшу виставку яхт

Найбільше яхтове шоу світу Monaco Yacht Show, настільки улюблене мільярдерами, стало жертвою коронавірусу. Торік організатори виставки оцінювали його економічний ефект в $2 млрд.

Monaco Yacht Show – найбільше яхтове шоу, традиційно збирає кращі човни з усього світу. Показ вищих досягнень в сегменті супер’яхти (в ньому беруть участь судна довжиною не менше 25 м) проводиться щорічно у вересні в порту Еркюль в Монако. У 2019 участь в шоу взяли 125 власників супер’яхт, загальна вартість їх човнів перевищила $4,29 млрд.

У 2020 році організатори шоу (зараз ним володіє британська компанія Informa) розраховували відзначити його 30-річчя. Однак в кінці червня вони вирішили скасувати огляд через коронавірус. Наступна Monaco Yacht Show відбудеться не раніше вересня 2021 року. Спочатку компанія, намагаючись знайти вихід із ситуації, планувала зробити шоу в цьому році некомерційним і забезпечити максимальний рівень гігієни та безпеки, однак і ці заходи виявилися недостатніми. «Як і багато інших галузей, міжнародна яхтова спільнота зазнала значних втрат у 2020 році», – пояснив Чарлі Маккарді, виконавчий директор Informa Markets (підрозділ Informa, що займається в тому числі проведенням виставок). У компанії зазначили, що з урахуванням того, що велика частина флоту супер’яхт зараз знаходиться в США і на Карибах, а календар руху яхт серйозно порушений, було вирішено відкласти виставку в інтересах галузі.

Читайте также:   Нидерланды импортер украинского мяса №1

Те, що велика частина флоту на Карибах, не зовсім вірно, зазначає брокер Eastwind Yachts Сергій Чернецький. За його словами, логістика яхт обумовлена ​​не бажаннями власника перебувати в конкретній локації, а сервісними роботами, які проводяться в Європі: більшість човнів проходить підготовку до сезону в Німеччині, Нідерландах або Італії. Наприклад, яхта Романа Абрамовича Eclipse зараз стоїть в порту Гібралтару.

Хто постраждає від скасування шоу? В першу чергу сама Informa. Компанія не розкриває, скільки щорічно приносить їй шоу в Монако, однак вказувала, що на підрозділ «Морські перевезення, транспорт і логістика» припадає 6% виручки Informa Markets. Виручка Informa Markets за підсумками 2019 року склала $1,45 млрд.  У самому Monaco Yacht Show економічний ефект від проведення тогорічної виставки оцінювали в $2 млрд. Йдеться про суму контрактів, які протягом року після проведення виставки були укладені її учасниками, а також про надходження в бюджет Монако.

Читайте также:   У Кабміні планують розробити програму швидких робочих місць

Учасники виставки, які традиційно оплачують виставковий стенд і стоянку в порту на час її проведення, від скасування заходу серйозно не постраждають. За його словами, швидше за все, тим, хто вже вніс передоплату, запропонують її зарахувати в рахунок участі у 2021 році. Багато учасників оплачують участь на наступний рік відразу після завершення поточного шоу. В середньому участь в шоу коштує €200 000-300 000. Плата за участь може коливатися від €50 000 до €500 000, верфі платять більше, сервісні компанії менше.

Заробляють організатори виставки не тільки на безпосередніх учасниках, а й на глядачах – зазвичай квиток на шоу коштує від €280. Однак на квитки припадає незначна частка виручки, оскільки більша їх частина не продається, а розповсюджується за запрошеннями.

Читайте также:   ЛАУРЕАТИ ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ  «ЛЮДИНА РОКУ-2018» в номінації «Фінансист року»

Втратить від скасування шоу готельний сегмент, ресторани, магазини та івент-компанії. Тільки у 2019 році цей захід відвідало понад 31 500 осіб. На збори ПДВ припадає велика частина бюджету Монако, саме тому князівство підтримує подібні заходи. Заробляє країна-прймач і на здачі стоянок в порту човнам учасників під час шоу.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *