NASA запускає новий проект з дослідження Чумацького Шляху

NASA дала зелене світло новій дослідницькій місії SPHEREx. Це космічний телескоп, який займеться вивченням космосу в нашій галактиці і за її межами. Запуск апарату запланований на 2023 рік, американське аерокосмічне агентство вже виділило на проект $ 242 млн, не рахуючи витрат на сам запуск.

Команда місії сподівається, що на орбіті SPHEREx зможе зібрати дані про більш ніж 300 млн галактик і 100 млн зірок у самому Чумацькому Шляху. Деякі з них знаходяться на відстані 10 млрд світлових років від Землі. Кожні шість місяців апарат за допомогою спектрофотометра буде сканувати космічний простір в оптичному та ближньому інфрачервоному діапазоні. А оскільки він задіє 96 довжин хвиль, це дасть можливість створити детальну карту неба з дозволом, який набагато перевищує попередні.

Читайте также:   Хакери зламали акаунти Маска, Гейтса, Обами, Байдена і вимагають біткоїни

Все ж, одна з головних задач SPHEREx – пошук води та органічних молекул в нашій галактиці, які складають основу життя. Телескоп буде шукати їх в місцях, де народжуються зірки і в протопланетних дисках, що утворюють нові планети. В остаточному підсумку, заглянувши за допомогою SPHEREx за межі нашої галактики, NASA сподівається знайти підказки про те, як формувалася і розвивалася Всесвіт.

«Ця дивовижна місія стане скарбницею унікальних даних для астрономів. Вона надасть безпрецедентну галактичну карту, що містить сліди, що збереглися з перших моментів історії Всесвіту. У нас будуть нові підказки до однієї із самих найбільших загадок в науці: що змусило Всесвіт розширюватися з неймовірною швидкістю – менш ніж за наносекунду після Великого вибуху», – сказав помічник керівника наукової місії Томас Цурбюхен (Thomas Zurbuchen).

Читайте также:   Творець iнтернету продав його вихідний код у форматі NFT

Читайте також: ПРОЕКТ З КОЛОНІЗАЦІЇ МАРСУ, СКОРІШ ЗА ВСЕ, ТАК І НЕ РЕАЛІЗУЮТЬ

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.