Медицина: Google навчився діагностувати захворювання шкіри

Проблеми зі шкірою — одна з найчастіших причин звернення до лікаря. Разом з тим, багатьом лікарням часто не вистачає дерматологів, щоб впоратися з потоком пацієнтів. У результаті частина їх роботи звалюється на лікарів загальної практики, які не можуть настільки ж точно поставити діагноз, через що нерідко призначажтьчя неправильне лікування.

Розробники з Google Health — підрозділу пошукового гіганта, що займається технологічними питаннями охорони здоров’я — вирішили виправити цю ситуацію за допомогою технологій штучного інтелекту. Так, вони розробили діагностичний алгоритм, що виявляє 26 захворювань шкіри, включаючи акне, псоріаз та екзему, на основі одного або кількох знімків ураженої ділянки тіла і метаданих, таких як демографічні відомості про пацієнта, короткий опис симптомів і історія наявності шкірних захворювань.

Читайте также:   Tesla повернула безкоштовну зарядку для електромобілів Model S і Model X

За розпізнавання по фото в системі відповідає відкрита архітектура Inception-v4, а з метаданих інформація виділяється за допомогою класифікатора і потім зіставляється з зображеннями за допомогою трансформації ознак. Для навчання і тестування алгоритму розробники відібрали 14021 і 3756 діагностованих дерматологами медичних випадків відповідно.

Примітно, що на вихід алгоритм видає не найбільш імовірний діагноз, а три кращих попадання з 26 можливих, причому з різною присвоєною ймовірністю. Роботу алгоритму перевірили дерматологи: система правильно вказує діагноз по одному попаданню в 71% випадків, а за трьома — в 93% випадків, що «можна порівняти» з роботою спеціалізованих медиків і «істотно вище», ніж у лікарів загальної практики та медсестер. Окремо в Google підкреслюють, що алгоритм однаково точний при роботі зі шкірою різного кольору.

Читайте также:   5 звичок у харчуванні, які допоможуть вам виглядати молодше

Втім, поки у розробленого рішення є кілька обмежень — наприклад, система не дуже добре справляється з діагностикою меланоми. Дослідники сподіваються виправити це, доповнивши навчальні бази великою кількістю випадків раку шкіри.

В майбутньому подібний штучний інтелект, як пропонується, допоможе лікарям загальної практики більш точно визначати дерматологічні порушення, а також ранжувати випадки, що потребують уваги спеціалізованих лікарів. Завдяки цьому знизиться навантаження на медиків і збільшиться доступність і ефективність медичної допомоги.

Крім того, дослідники відзначають, що представлений алгоритм може допомогти не тільки в постановці первинного діагнозу: специфіка його роботи (визначення трьох найімовірніших станів) допоможе лікарям розглянути і інші можливі супутні захворювання і стани, завдяки чому вони зможуть підібрати більш оптимальне лікування.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 6

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *