Facebook, Instagram і WhatsApp не працювали, у інших сервісів були збої: що відбувалося

Facebook, Instagram і WhatsApp не працювали, у інших сервісів були збої

4 жовтня користувачі по всьому світу зіткнулися з глобальною збоєм в роботі Facebook, Instagram і WhatsApp. Поточний збій в Facebook став найзначнішим і тривалим з 2008 року. Сервіси не працювали більше шести годин.

Як все почалося?

Приблизно о 18.30 (за київським часом) користувачі стали стикатися з неможливістю зайти на сайт Facebook, в мобільних додатках Facebook і Instagram не оновлювалася стрічка, неможливо було відкрити сторіз або написати коментарі, месенджер WhatsApp повністю не працював.

Представники Facebook оперативно відзначили (в Twitter), що працюють над вирішенням цієї проблеми.

Яка причина?

Експерт з кібербезпеки Брайан Кребс припустив, що Facebook “ліг” через віддалених записів DNS. Facebook “забрав карту”, що повідомляє комп’ютерам, як знаходити його сайти і додатки.

Читайте также:   У США з’явилася нова космічна стратегія протиракетної оборони

Facebook в своєму офіційному блозі повідомив, що шестигодинне відключення, яке призвело до глобального збою в Facebook, Instagram і WhatsApp, було результатом “зміни конфігурації магістральних маршрутизаторів, які координують мережевий трафік між нашими центрами обробки даних”, а не злому або спроби отримати призначені для користувача дані .

Ланцюжкова реакція

Масовий збій в Facebook торкнувся по ланцюжку і інші IT-компанії. Зокрема, ті соцмережі і месенджери, куди “рванули” користувачі.

“Ми раді, що усі зареєстровані облікові записи переходять з WhatsApp, але серверів складно впоратися з усім відразу”, – говорилося в повідомленні офіційного аккаунта Telegram.

Не залишилися осторонь і інші сервіси – збої були зафіксовані у Twitter, Viber, TikTok, Zoom, Snapchat, YouTube, Gmail, Netflix і навіть Tinder.

Читайте также:   Bugatti представили найдорожчий в світі автомобіль

Цукерберг втратив за день мільярди доларів

Акції Tech-гіганта подешевшали в понеділок більш ніж на 5% (у тому числі з-за глобального збою), а з середини жовтня – вже на 15%. Це знизило стан Цукерберга до $120,9 млрд, опустивши його нижче Білла Гейтса на п’яте місце в індексі Bloomberg Billionaires Index. Згідно з індексом, він втратив близько $19 млрд з 13 вересня.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *