Міністерство юстиції США збирається провести розслідування щодо Google

google

Google незабаром може зіткнутися з антимонопольним розслідуванням з боку Міністерства юстиції США, яке пов’язане з пошуковою системою компанії і, можливо, іншими її продуктами. Відповідно до публікації The Wall Street Journal, Федеральна торгова комісія (FTC), яка часто займається розглядом антимонопольних справ разом з Міністерством юстиції США, зняла з себе ці зобов’язання. Раніше FTC протягом двох років проводило розслідування на предмет монопольного становища Google на ринку пошукових систем, але в кінцевому рахунку закрила справу, не зробивши ніяких дій проти компанії. Хоча до цього FTC зобов’язала Google виплатити штраф у розмірі $ 22,5 млн за порушення приватності користувачів в браузері Safari. Тепер оцінку діяльності компанії має дати Міністерство юстиції США.

Читайте также:   AMD наростила частку в усіх сегментах процесорного ринку

Штраф FTC в 2011 році не йде ні в яке порівняння з трьома антимонопольними штрафами, накладеними на Google з боку Європейського союзу. У 2017 році пошуковий гігант змушений був заплатити $ 2,7 млрд за зловживання своїм становищем на ринку пошукових систем, в 2018 році – рекордні $ 5,1 млрд за нав’язування свого пошуку в мобільній системі Android, а в березні поточного року Європейська комісія оштрафувала Google на $ 1,7 млрд за порушення конкуренції на ринку інтернет-реклами. У США Google залишилася практично неушкодженою незважаючи на те, що компанія поряд з Facebook домінує в сфері реклами. Google також займає домінуюче становище на ринках пошукових систем, браузерів, мобільних операційних систем, електронної пошти та багатьох інших категорій продуктів, які сприяють збору даних користувачів для показу цільової реклами. Дійшло до того, що приборкати Google вирішили не тільки регулятори, а й політики.

Читайте также:   «Київстар» і «Microsoft Україна» спільно розвиватимуть проекти ШІ, інтернету речей, хмарних рішень

Зокрема, кандидат в президенти США на виборах 2020 роки від Демократичної партії сенатор Елізабет Уоррен (Elizabeth Warren) наполягає на запобігання практики так званих антиконкурентних злиттів. Оскільки Google не використовує традиційну соціальну платформу, компанія уникла звинувачень у втручанні в американські вибори 2016 року, якими останнім часом дорікають Facebook і Twitter. Проте пошуковий гігант, а точніше такі його сервіси та додатки, як Gmail, Chrome і YouTube, виявилися втягнутими в інші не менш серйозні скандали.

Навколо Google складається несприятлива атмосфера, особливо в тому, що стосується конфіденційності, використання штучного інтелекту і підзвітності. Цьому посприяв і сам президент США Дональд Трамп, який звинуватив компанію в тому, що в результатах пошуку вона віддає перевагу опонентам з Демократичної партії, через що Сундар Пічаї довелося виправдовуватися перед Конгресом за «упередженість» роботи пошукової системи.

Читайте также:   Плохие новости для курильщиков: табачные изделия станут на треть дороже

Поки неясно, на яких сферах бізнесу Google зосередиться Міністерство юстиції США в своєму розслідуванні. Але, коли мова заходить про конкуренцію на ринку, Сполучені Штати більш поблажливі в цьому питанні, ніж Європа. Почасти тому Google і Facebook змогли перетворитися в таких гігантів і робити істотний вплив практично без будь-яких перешкод з боку регуляторів.

Читайте також:APPLE, GOOGLE, MICROSOFT І WHATSAPP ВИСТУПИЛИ ПРОТИ УРЯДУ ВЕЛИКОБРИТАНІЇ

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *