Дослідники знайшли рішення проблеми повільного інтернету по Wi-Fi

Перегляд відео в потоковому режимі при повільному інтернет-з’єднанні, яке до того ж можуть використовувати і інші користувачі, може викликати роздратування. Причиною тому є часті паузи через буферизацію контенту та зниження роздільної здатності. Однак команда дослідників з Массачусетського технологічного інституту (MIT) знайшли рішення для цієї проблеми.

Група з Лабораторії інформатики і штучного інтелекту (CSAIL) при MIT розробила інструмент, який допоможе декільком людям використовувати обмежене Wi-Fi-з’єднання. Так, була створена система Minerva, яка аналізує відео перед їх відтворенням, щоб перевірити, наскільки воно постраждає при відтворенні з більш низькою якістю.

Традиційні протоколи для обміну даними через Wi-Fi просто ділять доступну пропускну здатність на кількість користувачів. Тому, якщо один користувач намагається дивитися спортивні змагання з високою роздільною здатністю на великому телевізорі, а його дитина в цей час захоче подивитися мультфільм на своєму смартфоні, то їм обом буде виділена половина доступної пропускної смуги. І в даному випадку дитина буде в більш виграшній ситуації. А ось його батькові належить миритися з погіршенням зображення, оскільки відео зі швидко рухомими об’єктами, такі як трансляції спортивних змагань, страждають від низької пропускної здатності більше, ніж інші типи відео, на зразок мультфільмів.

Читайте также:   Онлайн-очереди захватили Днепр

Система Minerva може аналізувати обидва відео в офлайн режимі, щоб визначити, які переваги принесе виділення більшої пропускної здатності, а які можна обслуговувати з використанням більш низької пропускної здатності без втрати якості. Потім протокол призначає смугу пропускання в залежності від потреб різних користувачів, а з часом пропускна смуга коригується залежно від відтвореного відеоконтенту.

У реальних тестах Minerva змогла скоротити час буферизації майже вдвічі, і в одній третині випадків вдалося досягти поліпшення якості відтворення відео, еквівалентні переходу роздільної здатності з 720p до 1080p. І система працює не тільки в домашніх умовах. Той же принцип можна використовувати для загального доступу до інтернет-з’єднання у всіх регіонах, що робить його ідеальним для таких компаній, як Netflix і Hulu, яким доводиться обслуговувати відео для великого числа користувачів. Система може бути впроваджена відео-провайдерами без необхідності змінювати будь-яке обладнання, що, на думку групи, по суті є «заміною стандартного протоколу TCP/IP».

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.