Кабмін погодив з інвесторами зниження «зеленого» тарифу до 15%

Під час засідання Кабінету Міністрів України від 10 червня було схвалено меморандум про взаєморозуміння між урядом та інвесторами у поновлювані джерела енергії (ПДЕ). У документі узгоджено зниження «зеленого» тарифу на 15% для сонячних електростанцій і на 7,5% для вітряних електростанцій.

Також наголошується, що реструктуризацію «зеленого» тарифу проведуть без пролонгації терміну виплат, а відповідальність виробників «зеленої» енергії за небаланси посилиться. Крім того, вводиться заборона на будівництво нових сонячних станцій в рамках діючої системи підтримки інвесторів з 1 липня. Міністерство енергетики має підготувати відповідний законопроєкт. Раніше ми вже повідомляли, що в Міненерго хочуть заборонити будівництво нових сонячних і вітрових електростанцій.

Читайте также:   Чорнобильська АЕС оголосила про тендер на демонтаж саркофагу

«Завдяки цьому меморандуму і добровільній згоді, яка буде підготовлена і досягнута, ми зможемо знизити навантаження на ринок майже на 7 млрд грн на рік і в цілому на весь період підтримки до 2030 року зменшити навантаження більш ніж на 2 млрд євро», – заявила виконуюча обов’язки міністра енергетики Ольга Буславець.

У меморандумі також обумовлено, що з 1 липня при будівництві сонячних електростанцій ціна по виплатах «зеленого» тарифу буде визначатися на аукціонах.

«Такий меморандум, а також надання Енергоатому можливості укладати двосторонні договори з промисловістю – це два дуже важливі кроки до стабілізації ситуації в енергетиці», – сказав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *