Чорнобильська АЕС оголосила про тендер на демонтаж саркофагу

Проект обійдеться в 2,55 млрд гривень

Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС» оголосило тендер в системі ProZorro на демонтаж нестабільних конструкцій об’єкта «Укриття» в рамках проекту «Новий безпечний конфайнмент» (НБК).

Аукціон запланований на 21 квітня, прийом заявок на участь в аукціоні триватиме до 15 квітня 2019 року. Очікувана вартість робіт становить 2,55 млрд грн, при цьому переможець тендеру повинен буде завершити роботи на об’єкті до 20 грудня 2023 року.

Нагадаємо, що в листопаді 2016 роки над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС звели нову ізоляційне спорудження «Укриття-2» ( «Новий безпечний конфайнмент»), яке повинно стримувати радіоактивне випромінювання найближчі 100 років. Арка стала найбільшим пересувним наземним спорудою на момент споруди.

Читайте также:   Другий рекорд поспіль: Bitcoin перевищив $8000

Об’єкт закрив собою застарілий саркофаг «Укриття», який був побудований в 1986 році з розрахунковим терміном служби 20-40 років. Установка нової конструкції вагою 36,2 тис. Тонн, висотою 110 м, шириною 257 м і довжиною 165 м обійшлася в 1,5 млрд євро, які були зібрані країнами-донорами Чорнобильського фонду «Укриття».

У березні 2018 року саркофаг над ЧАЕС накрили герметичній мембраною для мінімізації викидів радіонуклідів з внутрішнього радіоактивно забрудненого простору в навколишнє середовище.

Читайте також: БЮДЖЕТНЕ ПРОТИСТОЯННЯ В США: ЕКОЛОГІЯ VS ВОЄННІ РОЗРОБКИ ПЕНТАГОНУ

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.