Американські вчені створили пристрій, здатний «розбивати» молекули вуглекислого газу на молекулярний кисень і атомний вуглець

Кисень – одна з головних перешкод на шляху до освоєння Всесвіту. Хоча в космосі його повно, лише на Землі ця речовина перебуває у вигляді молекул O2, придатних для дихання. При цьому брати цей життєво важливий газ з собою в космічні подорожі дорого і непрактично. На МКС екіпаж може дихати вільно завдяки електролізу, а запас стисненого газу є лише на крайній випадок, але в більших масштабах – наприклад, коли мова йде про повноцінну марсіанську колонію – така схема також буде малоефективна.

Інженери Каліфорнійського технологічного інституту вирішили знайти інший спосіб виробництва кисню і в кінцевому підсумку виявили, що якщо направити молекулу вуглекислого газу на інертну поверхню на зразок золотої фольги, молекула може розділитися, утворивши молекулярний кисень і атомний вуглець.

Весь процес відбувається в спеціальному реакторі, який працює приблизно так само, як прискорювач часток, але з меншими енергіями. Молекули CO2 спочатку іонизуються, а потім прискорюються за допомогою електричного поля, після чого вдаряються об золоту поверхню і руйнуються.

У нинішній формі продуктивність реактора невисока – на кожні 100 молекул CO2 виходить одна або дві молекули кисню, але агрегат заслуговує на увагу як доказ життєздатності ідеї, яку в майбутньому, поза всяким сумнівом, вдасться зробити більш ефективною.

Наостанок зазначимо, що за словами вчених, запропоноване ними рішення може бути корисним не тільки в ході освоєння космічного простору, а й для видалення надлишків вуглекислого газу з атмосфери Землі і перетворення його на кисень.

Читайте також: АСТРОНОМИ БАЧАТЬ У СУПУТНИКАХ STARLINK СЕРЙОЗНУ ПРОБЛЕМУ

Читайте также:   $2 млрд на зелену енергетику: Amazon створює венчурний фонд для екостартапів

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Комментариев: 171

Напишите комментарий

Your email address will not be published.