Автори першого знімка чорної діри отримали «науковий Оскар» – премію Breakthrough Prize з грошовою винагородою $3 млн

Астрономи міжнародного проекту Event Horizon Telescope (EHT)/«Телескоп горизонту подій», які зробили першу в історії фотографію чорної діри, отримали премію Breakthrough Prize, яка вважається «науковим Оскаром», в галузі фізики. Про це повідомляється на офіційному сайті організації.

Нагадаємо, 10 квітня міжнародна група астрофізиків представила громадськості перше в історії зображення чорної діри. Зображення діри в центрі галактики M87 в сузір’ї Діви – результат двох років обробки даних, отриманих радіотелескопами по всій планеті. Кількість даних, що містяться в цьому історичному зображенні, приблизно еквівалентно об’єму Селфі, зроблених 40 000 чоловік за все життя.

Розмір премії – $3 млн. Ця сума буде розділена порівну між усіма 347 вченими, які працювали над проектом.

Читайте также:   Xiaomi влаштувала масштабний розпродаж з нагоди потрапляння в Fortune Global 500

Коментуючи нагороду, керівник проекту Шеп Доулман з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики зазначив, що це зображення фундаментального прориву знаменує собою початок ланцюжка медіаподії, пов’язаних з чорними дірами.

«Думаю, що до кінця наступного десятиліття ми будемо знімати високоякісні реаліті-шоу про чорні діри, в яких можна буде побачити не тільки, як вони виглядають, але і як вони діють на космічній сцені», – сказав Шеп Доулман.

На даний момент команда проекту вже працює над обробкою даних, необхідних для виробництва першого, ймовірно, елементарного, відео чорної діри, яке може бути показано в наступному році.

Залишається додати, що премія Breakthrough Prize вручається в декількох областях, не тільки в галузі фізики. Всього в рамках Breakthrough Prize-2020 вручили премій на загальну суму $22 млн.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published.