Правовласники відключили сервери піратського плеєра Moonwalk

У Нідерландах відключили сервери стрімінгового плеєра Moonwalk, що користувався величезною популярністю серед піратських онлайн-кінотеатрів, в тому числі і в Україні.

У своєму хрестовому поході на Moonwalk організація BREIN об’єдналася з американськими ACE («Альянс креативності та розваг») і MPAA («Американська асоціація кінокомпаній»). У рамках спецоперації, яка проводилася з представниками правоохоронних органів, BREIN домоглася відключення серверів, арешту та конфіскації майна, а також видачі метаданих трьох голландських і двох закордонних юридичних осіб, пов’язаних з Moonwalk.

Плеєр Moonwalk не просто відтворював контент, але і зберігав його, забезпечуючи швидку передачу. Власне кажучи, Moonwalk був піратською мережею доставки контенту (CDN). Щоб отримати доступ до бібліотеки, власникам було досить вставити код плеєра на свій сайт. Говорячи про бібліотеку, за інформацією BREIN, на серверах Moonwalk зберігалася колекція з 26 тисяч фільмів і 10 тисяч серіалів – тільки за останні місяці її поповнило 2,5 тисяч одиниць контенту.

Читайте также:   Терміново міняйте пароль: виклали дані людей, які користувалися сімома VPN-сервісами

За даними правовласників, Moonwalk обслуговував 80% піратських сайтів в рунеті, включаючи популярні ресурси на кшталт HDrezka, KinoGo, «ГідОнлайн». Як розповіли в BREIN, на 50 найпопулярніших сайтів з Moonwalk сумарно припало 395 мільйонів відвідин від 89 мільйонів унікальних відвідувачів в місяць. За найскромнішими оцінками, збиток правовласників від діяльності Moonwalk склав кілька сотень мільйонів доларів.

Про Moonwalk вперше стало відомо в лютому 2019 року, коли компанія з кібербезпеки Group-IB згадала Moonwalk у своєму звіті про великих монополістів на ринку піратського відео.

За даними експертів, система була запущена у 2013 році, а станом на початок 2019 року на серверах компанії зберігалося 33,4 тисячі фільмів і серіалів. За кожну тисячу переглядів Moonwalk платив сайтам по $0,6. Як і більшість інших піратських онлайн-кінотеатрів, заробляв проект на рекламі – в більшості своїй це була реклама нелегальних онлайн-казино.

Читайте также:   В Tesla нагадали співробітникам про неприпустимість витоків корпоративної інформації. Про це стало відомо в результаті витоку

Імена власників Moonwalk не розкриваються, але відомо, що більшість в команді розробників — російськомовні.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *