У США можуть заборонити TikTok та інші китайські соціальні мережі

У Білому домі вважають, що додаток може збирати дані про американців і передавати їх Комуністичній партії Китаю

Америка розглядає заборону на TikTok та інші китайські додатки для соцмереж через можливу, на думку політиків, загрозу національній безпеці. Про це в ефірі CNN в понеділок з журналісткою з Fox News Лорою Інграхам поділився держсекретар Майк Помпео.

– Чи варто Сполученим Штатам розглянути питання про заборону на китайські додатки для соціальних мереж, особливо TikTok ?, – запитала Лора Інграхам.

– Що стосується китайських додатків на мобільних телефонах, я можу запевнити вас, що громадяни Сполучених Штатів теж правильно зрозуміють це. Це те, на що ми дивимося, – відповів їй Майк Помпео.

Читайте также:   Зелені номери, нові дорожні знаки та штрафи за паркування на зарядних станціях

Головний дипломат Вашингтона додав, що людям слід завантажувати додаток тільки “якщо ви хочете, щоб ваша особиста інформація була в руках Комуністичної партії Китаю”.

– TikTok на чолі з американським генеральним директором, з сотнями співробітників і ключових лідерів в області безпеки, продуктів і державної політики тут, в США, – заявив представник TikTok у своїй заяві після коментарів Помпео.

Відповідь Китаю

– У нас немає вищого пріоритету, ніж просування безпечних і надійних додатків для наших користувачів. Ми ніколи не надавали призначені для користувача дані уряду Китаю, і ми не будемо робити цього, навіть якщо їх попросять, – зазначили китайські представники додатки.

Зауваження Помпео прозвучали під час загострення напруженості між США і Китаєм, яке поширилося на кілька областей, включаючи національну безпеку, торгівлю і технології.

Читайте также:   Організація захисту тварин PETA запустила онлайн-магазин з виробами з «людської» шкіри

TikTok, що належить пекінському стартапу ByteDance, неодноразово піддавався критиці з боку американських політиків, які звинувачували додаток для коротких відео в загрозі національній безпеці через його зв’язки з Китаєм. Вони стверджують, що компанія може бути змушена “підтримувати й співпрацювати з розвідувальною діяльністю, контрольованою Комуністичною партією Китаю”.

Раніше TikTok вже говорив, що працює окремо від ByteDance. У ньому говориться, що його центри обробки даних розташовані повністю за межами Китаю, і що жодні з цих даних не підпадають під дію китайського законодавства.

Американські користувацькі дані зберігаються в Сполучених Штатах, а резервна копія знаходиться в Сінгапурі. Представник компанії заявив в травні CNN Business, що вважає, що проблеми національної безпеки “необґрунтовані”.

Читайте также:   У Британії винайшли «собачий телефон», щоб тварини могли дзвонити господарям

Додаток набув популярності в Сполучених Штатах та інших західних країнах, ставши першою китайською платформою соціальних мереж, що отримала значну популярність серед користувачів за межами своєї країни. За даними аналітичної компанії Sensor Tower, за перші три місяці цього року його звантажили 315 мільйонів разів, що більше щоквартальних завантажень, ніж у будь-якого іншого застосування в історії.

Компанія також зіткнулася з перешкодами в інших місцях. Минулого тижня уряд Індії заявило, що заборонить TikTok і інші відомі китайські додатки, оскільки вони представляють “загрозу суверенітету і цілісності”. Напруженість між Індією і Китаєм загострилася після зіткнення уздовж кордону з Гімалаями.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *